پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
عرضه موفق کاتد شرکت مس در رینگ صادراتی بورس
08 آبان 1400 - 9:15
شناسه : 19786
مدیرعامل شرکت مس خبر داد؛ مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: خوشبختانه توانستیم برای نخستین بار کاتد مس را با موفقیت در رینگ صادراتی بورس کالا عرضه کنیم.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، اظهار داشت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان بورس، صادرات مس کاتدی از طریق رینگ صادراتی بورس کالا انجام خواهد شد. لذا این امر در راستای شفاف‌سازی برای فروش خارجی شکل می‌گیرد؛ چراکه ایجاد شفافیت و رقابت برای صادرات مس، حرکتی جدید و جذاب است.

وی با اشاره به تولید ۷ ماهه شرکت، افزود: تا پایان مهر ماه سال جاری ۱۶۷ هزار و ۷۴۰ تن کاتد تولید شده؛ در حالی‌که فروش شرکت بیش از ۱۷۳ هزار تن بود که نشان می‌دهد میزان فروش از میزان تولید پیشی گرفته است.

شکوفایی مس از سال آینده کلید می‌خورد

مدیرعامل شرکت مس با بیان این که به دلیل بهره‌برداری از طرح‌های توسعه، شکوفایی شرکت مس از سال ۱۴۰۱ شروع می‌شود، گفت: معدن و کارخانه تغلیظ درآلو تا پایان امسال، معدن و کارخانه تولید کنسانتره دره‌زار و کارخانه فلوتاسیون سرباره در فروردین سال آینده راه‌اندازی می‌شوند. لذا امیدواریم افزایش سرمایه شرکت مس تا پایان آبان ماه سال جاری انجام شود.

سعدمحمدی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش خستگی‌ناپذیر مدیران، مجریان و کارکنان شرکت مس، بیان کرد: این اتفاقات خوب و اثرگذار به همت تلاش همه مجموعه شرکت مس رقم خورده است. علاوه بر این در طرح‌هایی مانند بهره‌برداری از معدن و کارخانه تغلیظ مس سریدون و فاز سوم سرچشمه برنامه‌ریزی دقیقی لازم است تا با شتاب و تلاش بیشتری اجرایی شود. همچنین، سایر پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مس نیز باید با سرعت بیشتری حرکت کرده و اجرایی شوند.

وی با اشاره به قهرمانی تیم مینی فوتبال مجتمع مس سرچشمه در مسابقات شرکت‌های جهان(fifco)، این موفقیت را به خانواده بزرگ صنعت مس و کارکنان مجتمع مس سرچشمه، تبریک گفت.

مدیرعامل شرکت مس در پایان با بیان اینکه این ارزشمند است که در همه سطوح توسعه‌ها را به طور متوازن شکل دهیم، خاطرنشان کرد: این پیروزی، موفقیتی ارزشمند است؛ چراکه نام مس در دنیا مطرح شده و هم پرچم کشور به اهتزاز درآمد و هم پرچم صنعت مس شناسانده شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.