جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
عزای عمومی با خروج فولادی‌ها از بورس
26 آذر 1399 - 7:57
شناسه : 3465
مدیرعامل هلدینگ گروه صنعتی سدید گفت: اگر بخواهیم بخشی از فولادی‌ها را از بورس خارج کنیم به دلیل منفعتی که دارند عزای عمومی اعلام می کنند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از بورس نیوز، امیرحسین کاوه درباره عرضه محصولات فولادی در بورس کالا اظهار کرد: زنجیره فولاد حدود صدها قلم کالا و محصول مختلف دارد و باید برای هر بخش جزئی‌تر صحبت کرد تا بتوانیم به نتیجه برسیم.
وی با اشاره به مخالفت‌ها درباره عرضه محصولات فولادی در بورس افزود: اگر بخواهیم بخشی از فولادی ها را از بورس خارج کنیم به دلیل منفعتی که دارند عزای عمومی اعلام می کنند اما؛ از سوی دیگر، بخشی از فولادی‌ها نیز هستند که اگر بخواهیم آن‌ها را وارد بورس کنیم تصمیم چندان مناسبی نیست زیرا محصولاتشان قابلیت عرضه در بورس را ندارد و از همین سو، از ورود این فولادی‌ها به بورس تعجب می‌کند چراکه همانطور که بورس کالا اعلام کرده این تالار محلی برای خرده فروشی نیست.
عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز هر شرکتی محصول خود را در بورس عرضه کند دچار منفعت می‌شود، بیان کرد: کالا در بورس با قیمت جهانی و ارز “سنا ” قیمت گذاری می شود و فروشنده علاوه بر دریافت پول نقد کالا را طی دو تا سه ماه آینده تحویل می‌دهد.
کاوه تاکید کرد: عرضه کالا در بورس موجب شفافیت قیمت و میزان عرضه و تقاضا می‌شود.
مدیرعامل هلدینگ گروه صنعتی سدید خاطرنشان کرد: ساختاری که در بورس کالا پذیرفته شده است برای فروشنده‌ها مطلوب است و مخالفتی برای آن وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اگر تعداد عرضه کننده‌ها در بورس کالا متعدد و زیاد باشند و میزان عرضه از تقاضا بیشتر باشد موجب تعادل قیمت‌ها می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.