یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
عقب‌نشینی قیمت جهانی طلا
18 آبان 1400 - 11:43
شناسه : 20259
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی اندکی عقب‌نشینی کرد، اما همچنان نزدیک به بالاترین قیمت دو ماه گذشته قرار دارد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۲۲ دلار و ۸۶ سنت رسید و حدود چهار دلار کم‌تر از ابتدای معاملات بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۲۴ دلار و ۸۰ سنت رسیده است. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱۱ دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، در یک هزار و ۸۲۸ دلار بسته شده بود. افت ارزش دلار و بازده پایین‌تر اوراق خزانه ۱۰ ساله باعث شد طلا همچنان جذابیت خود را در معاملات روز جاری حفظ کند.

نیکلاس فراپل مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون، اظهار داشت: طلا با مقاومت شدید در حدود یک هزار و ۸۳۵ دلار روبه‌رو است و روند حرکت قیمت این فلز ارزشمند در معاملات روزهای آینده به گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا بستگی دارد که روز چهارشنبه منتشر می‌شود.

این گزارش به همراه شاخص قیمت تولیدکننده که روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد، می‌تواند موضع بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ‌های بهره را به بوته آزمون بگذارد. چندین مقام بانک مرکزی آمریکا نسبت به افزایش مستمر قیمت‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند، اما ریچارد کلاریدا نایب رییس بانک مرکزی آمریکا و چارلز ایوانز رییس بانک فدرال رزرو شیکاگو اظهار کردند که افزایش نرخ‌های بهره هنوز مطرح نیست.

بر اساس گزارش رویترز، طلا از نرخ‌های بهره نزدیک به صفر که در دوران پاندمی برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی اعلام شدند، سود برده است. در این راستا فراپل معتقد است انتظار ندارم بانک مرکزی آمریکا اقدام فوری فراتر از انتظارات انجام دهد، اما اگر شاخص قیمت مصرفی بالاتر از حد انتظار باشد، به احتمال افزایش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۲۲ قوت می‌بخشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۲۴ دلار و ۳۷ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به یک هزار و ۴۷ دلار و ۱۱ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، ۲۰۴۹ دلار و ۱۷ سنت بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.