جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
عقب‌گرد دوباره قیمت طلا
15 فروردین 1401 - 15:43
شناسه : 26185
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا امروز دوشنبه در اولین دقایق بازگشایی بازار ثابت بود، اما روند کاهشی را در پیش گرفت، زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری پس از اینکه گزارش حقوق و دستمزد ایالات‌متحده، انتظارات افزایش شدید نرخ را بالا برد، کاهش یافت. اگرچه بحران اوکراین و گفتگوها در مورد تحریم‌های بیشتر علیه روسیه از تقاضای پناهگاه امن حمایت کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعت ۷ و ۴۴ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۶.۸۰ درصد کاهش به یک هزار و ۹۱۸ دلار و ۸۰ سنت رسید و در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه صبح با کاهش ۸.۱۰ درصدی به یک هزار و ۹۱۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

در معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۳۵ درصد کاهش به یک هزار و ۹۱۹ دلار و ۸۰ سنت رسید رسید و سپس با کاهش ۰.۴۲ درصدی به یک هزار و ۹۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

با افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده و انتظارات افزایش سریع نرخ بهره، دلار شروعی قوی در هفته داشت. دلار قوی‌تر باعث می‌شود طلا برای دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد، در حالی که بازدهی بالاتر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA گفت: در حالی که درگیری در اروپای شرقی ممکن است باعث کاهش قیمت طلا شود، اکنون کاملا واضح است که ورودی‌های قیمت‌گذاری اصلی طلا تحت تاثیر بازدهی بالاتر آمریکا و افزایش دلار آمریکا قرار گرفته است.

داده‌ها نشان داد که نرخ بیکاری در ایالات‌متحده در ماه گذشته به کمترین میزان در دو سال اخیر و  ۳.۶ درصد رسیده است و دستمزدها مجدد شتاب می‌گیرد، سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که تصمیم فدرال رزرو برای مقابله با تورم افزایش شدید نرخ‌ بهره ۵۰ واحدی خواهد بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد که طلا ممکن است به یک هزار و ۸۹۸ دلار سقوط کند، زیرا سطح حمایتی خود را از یک هزار و ۹۲۴ دلار در هر اونس شکسته است.

در هند، تقاضای فیزیکی طلا هفته گذشته بهبود یافت، زیرا قیمت‌های داخلی آخر هفته کاهش یافت، در حالی که خرید در چین به دلیل محدودیت‌های کرونایی کاهش یافت.

بهای فلز نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۵۷ دلار در هر اونس رسید و پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۸۴ دلار و ۴۹ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۳ درصد افزایش به دو هزار و ۳۰۶ دلار و ۱۹ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.