پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
عقب‌گرد قیمت نفت
20 تیر 1401 - 18:46
شناسه : 30155
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۱ سنت معادل ۰.۶۶ درصد کاهش به ۱۰۶ دلار و ۳۱ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، دورنمای وضع قرنطینه‌های کرونایی بیشتر در چین و احتمال تاثیر آن بر تقاضای نفت، باعث کاهش قیمت آن در معاملات روز دوشنبه 20 تیر ماه ۱۴۰۱، شده ‌است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۱ سنت معادل ۰.۶۶ درصد کاهش به ۱۰۶ دلار و ۳۱ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹۱ سنت معادل ۰.۸۷ درصد کاهش ۱۰۳ دلار و ۸۸ سنت معامله می‌شود.

۶۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در شانگهای در روز یکشنبه ۱۹ تیر ماه، ثبت‌ شده که بالاترین رقم از اواخر ماه می را نشان می‌دهد. ۸۰ مورد ابتلا هم در قطب پالایشگاهی شاندونگ گزارش‌شده و یک مورد در پکن ثبت‌ شده است. نگرانی در مورد قرنطینه‌های وسیع‌تر پس‌از کشف نوع جدید اومیکرون در شانگهای بالا گرفت.

قیمت نفت طی هفته گذشته تا زیر ۱۰۰ دلار به ازای بشکه پایین آمد و بعد دوباره افزایش یافت. بازار نفت میان رقابت بین عرضه و تقاضا در حال نوسان است. جو بایدن رییس‌جمهور آمریکا، قرار است با هدف مهار کردن روند افزایش قیمت انرژی که بر اقتصاد فشار وارد می‌کند، در این هفته از عربستان ‌سعودی دیدار کند.

در بخش عرضه، بازار نگران طرح کشورهای غربی در قرار دادن سقف قیمت برای نفت روسیه است. ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه، هشدار داده تحریم‌های بیشتر پیامدهای فاجعه‌باری در بازار انرژی دنیا خواهد داشت.

لازم به ذکر است که هنوز مشخص نیست جریان نفت خام قزاقستان از طریق کنسرسیوم خط لوله کاسپین تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. این خط لوله یک درصد نفت دنیا را حمل می‌کند. یک دادگاه در روسیه هفته گذشته دستور به تعطیلی فعالیت این خط لوله داد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.