شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
عمر سینك‌رول گالوانیزه در فولاد تاراز افزایش یافت
19 اردیبهشت 1400 - 12:02
شناسه : 11933
مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز: مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز از ثبت رکورد افزایش عمر سینک‌رول گالوانیزه در این شرکت خبر داد و گفت: با تلاش مجموعه بهره‌برداری و واحد مهندسی شرکت فولاد تاراز عمر کاری سینک‌رول به رکورد بی‌سابقه 20 هزار تن رسید.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نادر حسین‌زاده مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز، اظهار داشت: در این شرکت از همان ابتدای راه‌اندازی خط تولید، افزایش بهره‌وری و عمرکاری این تجهیز مهم و حساس در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با انجام طراحی جدید و اجرای پروژه‌های بهبود، افزایش عمرکاری این مجموعه رول‌ها از هشت هزار تن تولید در مرحله اول به ۱۴ هزار تن و در مرحله دوم به ۱۶ هزار تن افزایش یافت. با ادامه این روند در مرحله سوم این میزان به ۱۸ هزار و ۸۰۰ تن و دردی ماه سال ۱۳۹۹ به ۲۰ هزار تن رسید.

وی افزود: در خطوط تولید ورق‌های گالوانیزه، سینک‌رول نام تجهیز بسیار مهمی است که به‌صورت غوطه‌ور در مذاب فلز روی، که وظیفه هدایت ورق به سمت خارج از حوضچه مذاب را به همراه دو رول با قطر کوچک‌تر بر عهده دارد، و معمولا از جنس فولاد ضدزنگ با خلوص بالا (۳۱۶L) است.

مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز، گفت: مدت کارکرد این مجموعه از رول‌ها در کاهش هزینه‌های تولید خطوط گالوانیزه نقش بسزایی دارد، چراکه با افزایش مدت‌زمان حضور این رول‌ها در مذاب و همچنین خورنده بودن مذاب فلز روی، لرزش‌های این مجموعه به خاطر خوردگی بوش‌ها و سطح بازوی رول‌ها افزایش یافته و این موضوع موجب ایجاد رگه‌های سایه‌روشن در سطح ورق تولیدی می‌شود. که از نظر ظاهری مورد تایید مشتریان نیست. در چنین شرایطی پس از توقف خط تولید سینک‌رول کارکرده با سینک‌رول جدید تعویض و برای سنگ‌زنی سطح و تعویض بوش‌ها ارسال می‌شود.

حسین‌زاده بیان کرد: جنس بوش‌هایی که بر روی شافت این رول‌ها نصب می‌شود از نوع ۳۱۶ با روکشی از استلایت است که وظیفه‌ای همچون بیرینگ‌ها در زمان چرخش رول‌ها را ایفا می‌کنند. که این خود معرف هزینه بالای تولید و تأمین آن‌ها است؛ به همین منظور کسب رکورد افزایش عمرکاری سینک‌رول نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه‌ها در این شرکت به همراه خواهد داشت.

وی در پایان با قدردانی از کلیه کارکنانی که در کسب این رکورد همکاری داشتند، اظهار امیدواری کرد با تلاش مضاعف کارکنان و کسب رکوردهای جدید، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش سودآوری بیشتری برای شرکت حاصل شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.