چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
عملکرد قابل تقدیر فولادمبارکه در سال جهش تولید
28 اردیبهشت 1400 - 15:53
شناسه : 12370
الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان مطرح کرد؛ مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان گفت: سال گذشته که مزین به نام «جهش تولید» بود، شاهد خلق رکوردهای متعددی در حوزه‌های تولید، فروش، صادرات و نیز تولید محصولات جدید در فولادمبارکه بودیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هادی نباتی‌نژاد مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان، اظهار داشت: سال گذشته در مجموع هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندله سنگ‌آهن با رشد ۴.۸ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، حدود هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تن آهن‌اسفنجی با رشد ۱۲ درصدی و نزدیک به هشت میلیون تن تختال با رشد ۲.۸ درصد در فولادمبارکه اصفهان تولید شد.

وی افزود: گذر از مرز صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات فولادی تخت و ارزآوری بیش از ۹ میلیارد دلاری، فروش بیش از ۱۲۰ میلیون تن محصولات فولادی تخت در بازارهای داخلی، صادراتی و تحویل بیش از هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات در سال جهش تولید و ثبت رکوردی جدید از ابتدای زمان بهره‌برداری، از جمله توفیقات حاصل شده این شرکت است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان، گفت: این توفیقات در حالی حاصل شد که موانع بزرگی همچون شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه وجود داشت. همچنین مدیرعامل شرکت فولادمبارکه نیز از سوی آمریکایی‌ها تحریم شده بود.

افزایش عمق ساخت داخل محصولات

نباتی‌نژاد بیان کرد:‌ در حوزه تولید محصولات نیز توجه به توان داخل و بومی‌سازی برخی قطعات و تجهیزات در دستور کار قرار گرفت؛ به‌طوری که برای بیش از یک‌هزار قطعه، برنامه داخلی‌سازی در نظر گرفته شد که کاهش ارزبری قابل توجهی را به همراه داشت.

وی ادامه‌ داد: در سال گذشته تولید تختال با عرض ۲ متر مورد استفاده در صنایع کشتی‌سازی و …، محصول جدیدی بود که برای نخستین‌بار ساخت آن در دستور کار قرار گرفت و کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شد.

مدیریت مصرف آب و ارتقای بهره‌وری

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان، اذعان داشت: برای رفع چالش مصرف آب، پساب ۹ شهرستان استان اصفهان از سوی فولادمبارکه در دستور کار برای خریداری قرار گرفته است. بنابراین با تصفیه‌خانه‌ای که به همین منظور احداث شده بود، ضمن کاهش مصرف آب، این مشکل نیز مدیریت شد.

نباتی‌نژاد تصریح کرد:‌ صرفه‌جویی ۲۹۰ درصدی در مصرف آب، دیگر دستاورد فولادمبارکه در سال‌های اخیر است؛ به طوری که مصرف ۱۶.۶ متر مکعبی در هر تن برای تولید دو میلیون و۴۰۰ هزار تن فولاد در سال ۱۳۷۳، به ۲.۹ متر مکعب در هر تن برای تولید هفت میلیون تن فولاد طی سال گذشته تبدیل شد.

وی یادآور شد: اکنون پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، تا شهر یزد پیشرفت داشته است که در ادامه با مشارکت سه شرکت بزرگ فولادمبارکه، ذوب‌آهن و پالایشگاه اصفهان، انتقال آب به صنایع اصفهان و سایر بخش‌های کشاورزی و آب شرب در دستور کار خواهد بود که در این میان، سهم فولادمبارکه از مشارکت مذکور ۲۹ درصد است.

فولاد مبارکه و پروژه‌های توسعه‌ای

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه اصفهان در ادامه به برخی پروژه‌های توسعه‌ای این شرکت اشاره کرد و گفت: طی افق ۱۴۰۴ و چهار سال پیش‌ رو، در مجموع هشت طرح و پروژه توسعه‌ای ویژه در این مجموعه با اعتبار ارزی ۸۹۸ میلیون یورو و اعتبار ریالی بیش از ۲۲۸ هزار میلیارد ریالی اجرایی می‌شود که می‌تواند زمینه اشتغال به کار چهار هزار و ۶۶۰ نفر را به صورت مستقیم و ۲۹ هزار و ۳۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم آورد.

نباتی‌نژاد تصریح ‌کرد:‌ این طرح‌ها شامل پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولادمبارکه اصفهان با تکمیل زنجیره تولید تا ۷.۲ میلیون تن، فولادسازی و ریخته‌گری تختال شرکت فولادسفید دشت چهارمحال و بختیاری با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن تختال، تکمیل خطوط تولید الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، احداث واحد فولادسازی و ریخته‌گری بیلت مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک با ظرفیت۴۰۰ هزار تن بیلت، افزایش ظرفیت زیرسقف از ۱.۵ به دو میلیون تن تختال فولاد هرمزگان نیم میلیون تن تختال و ساخت کارخانه تولید ورق عریض شرکت فولاد هرمزگان با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن بلیت است.

فولاد مبارکه و طرح تحول دیجیتال

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه با اشاره به آغاز طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه، عنوان کرد: مطابق این برنامه تا سال ۱۴۰۴ همه خطوط تولید این شرکت رباتیک خواهند شد؛ همچنین از جرثقیل‌ها و سایر تجهیزات اتوماتیک بهره‌برداری شده و حتی سامانه‌های اداری نیز به سیستم دیجیتالی ارتقا خواهند یافت.

نباتی‌نژاد با بیان اینکه طرح یاد شده به پیروی از فولادسازان بزرگ جهان در حال عملیاتی و اجرایی شدن است، ادامه داد:‌ در سال ۱۴۰۰ نیز ۲۲ پروژه با همین محوریت تعریف شده است.

کرونا و مسئولیت‌های اجتماعی فولادمبارکه

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه، اذعان داشت: با وجود رفت‌و‌آمد روزانه بیش از ۲۲ هزار نفر در این شرکت اعم از پرسنل، کارگران، پیمانکاران، مدیران و …، کنترل‌های لازم در موضوع کرونا با قوت از سوی دست‌اندرکاران امر پیگیری می‌شود، به‌طوری که با کمترین میزان ابتلا از ابتدای پاندمی کرونا مواجه بوده و هیچ فوتی نداشته‌ایم.

نباتی‌نژاد اضافه ‌کرد:‌ در بخش مسئولیت‌های اجتماعی طی سال گذشته بیش از یکصد میلیارد تومان از سوی این شرکت در حوزه کرونا هزینه شد، به‌طوری که از ابتدای پاندمی بیش از ۱۲ هزار تن اکسیژن در کارخانه تولید و به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌های درمانگر کرونا در اصفهان و شهرهای اطراف قرار گرفت؛ به این ترتیب بازار سیاهی که برای این محصول ایجاد شده بود نیز شکسته شد. علاوه بر این، هرگونه کمبود تجهیزات و امکانات بیمارستان‌ها احصا و در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

وی توجه به حوزه ورزش را وظیفه دیگر این شرکت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد و افزود: در همین پیوند، باشگاه فرهنگی و ورزشی سپاهان با حدود سه هزار نفر ورزشکار در ۷۴ رشته و رده‌های مختلف سنی مورد حمایت شرکت قرار دارد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولادمبارکه، عنوان کرد: ساخت ورزشگاه، کمک به خیریه‌ها، اهدای یک ‌هزار و ۶۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت، مشارکت در ترمیم جاده‌ها و توجه ویژه به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، از جمله دیگر اقدام‌ها در این راستا است.

نباتی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: ‌از سال ۱۳۹۳ تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان از سوی این شرکت برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا شد. علاوه بر این، در ماه مبارک رمضان سال جاری مبلغ دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به این مهم اختصاص یافت که تاکنون موجب آزادی یک‌هزار نفر شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.