پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
فاصله عرضه اوپک پلاس با تولید واقعی زیاد است
28 بهمن 1400 - 12:42
شناسه : 24750
رییس آژانس بین‌المللی انرژی خواستار کاهش فاصله عرضه تعهدشده ائتلاف اوپک‌پلاس و تولید واقعی آن‌ها شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فاتح بیرول رییس آژانس بین‌المللی انرژی، اظهار داشت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک‌پلاس باید شکاف بین اهداف تولید نفت خود و تولید واقعی را کاهش دهند.

وی افزود: میان اهدافی که کشورهای اوپک‌پلاس از نظر سطح تولید تعیین می‌کنند و آنچه امروز تولید می‌شود، تفاوت معناداری وجود دارد. کاهش این شکاف برای ائتلاف اوپک‌پلاس مهم است و امیدواریم نفت بیشتری را به بازار عرضه کند.

تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک‌پلاس همسو با تسهیل توافق کاهش عرضه هدف تولید خود را از ماه اوت سال گذشته تاکنون ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند، با این حال، آن‌ها بارها و بارها نتوانسته‌اند به این اهداف برسند، زیرا بعضی از تولیدکنندگان در تلاش برای بازگرداندن تولید هستند.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که ائتلاف اوپک‌پلاس در ماه ژانویه تنها ۹۰۰ هزار بشکه در روز از اهداف تولید خود را محقق کرده است.

قیمت‌های جهانی نفت خام در معاملات روز چهارشنبه (۲۷ بهمن‌ماه) پس از تجربه افت بیش از ۳ درصدی در روز معاملاتی پیشین (سه‌شنبه، ۲۶ بهمن‌ماه)، پس از ارزیابی سرمایه‌گذاران از تاثیر کاهش تنش بین روسیه و اوکراین بر توازن محدودیت عرضه جهانی نفت خام و در عین حال بهبود تقاضای سوخت ارزیابی، اندکی افزایش یافت.

سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات متحده عربی در پایان طی حاشیه نمایشگاه و همایش بین‌المللی نفت مصر، خاطرنشان کرد: قیمت‌های جهانی نفت خام اکنون به جای تاثیر کمبود اساسی سوخت که افزایش سریع تولید ائتلاف اوپک‌پلاس  تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک را توجیه می‌کند، تحت تاثیر تنش بین روسیه و غرب افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.