سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 December , 2023 ساعت ×
غیرفعال شدن برخی معادن ریشه در فراوری نشدن مواد معدنی دارد
09 بهمن 1399 - 11:17
شناسه : 5934
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمیدرو) یکی از دلایل غیرفعال شدن برخی معادن را در فراوری نشدن مواد معدنی دانست و در این راستا گفت: یکی از اهداف ما شناسایی مشکلات اینگونه معادن هست تا بتوان با حل مشکلات آن‌ها را دوباره فعال کرد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

 به گزارش اخبارفلزات، خدایار کریم‌نژاد روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه پخت آهک و دولومیت کرمان و معدن سنگ‌آهک چترود شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) گفت: با توجه به دیدگاه دولت که باید از پتانسیل‌های بخش خصوصی در عرصه صنعتی و معدنی در جهت ایجاد اشتغال استفاده کرد  از هیچ کمکی به صنعت و معدن کشور دریغ نمی‌کنیم و بخش خصوصی را حمایت می‌کنیم .

وی افزود: باید توزیعی عادلانه در ثروت ملی برای تمام جامعه وجود داشته باشد و دولت باید به مناطق کمتر توسعه یافته‌ای از جمله لرستان، چهارمحال بختیاری، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی که فعالیت معدنی کمتری دارند و یا معادن آن‌ها غیرفعال شده است توجه بیشتری داشته باشد.

کریم‌نژاد همچنین ابراز داشت: با توجه به شرایط معادن و مشکلات آن در سطح کشور به‌خصوص در استان‌های محروم که معادن فلزی ندارند و اکثر معادن آن‌ها آهک است باید بیشتر در این حوزه فعالیت کنیم که البته کارهایی در این خصوص در حال انجام است که باعث افزایش رشد اقتصادی این مناطق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طبس زغال خوبی را دارد  افزود: محصول زغال به دلیل کک‌سازی‌های فعالی که وجود دارد یکی از نیازهای مهم میدکو می‌باشد و اگر ظرفیت کک کار نکند سیستم سلول‌های باطری آن با توجه به تغییر رژیم‌هایی که اتفاق می‌افتد خراب می‌شود و این بدترین معضل کک‌سازی هاست که باعث می‌شود کل سلول‌های باطری به مرور زمان از بین رفته و از رده خارج شوند و سرمایه‌گذاری مجدد در این زمینه شکل گیرد.  الیاس ایران‌نژاد مدیرعامل شرکت ممرادکو نیز در این بازدید گفت : میدکو قدم بزرگی را در توسعه و پیشرفت و اشتغالزایی در مناطق کرمان برداشته و در کنار این خدمات به انجام مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق محروم نیز نگاه ویژه‌ای داشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.