یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
فروش ۱۲ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر
11 آذر 1399 - 5:45
شناسه : 2261
شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر توانست با اخذ مجوز انتشار اوراق اجاره ۱۲,۰۰۰ میلیارد ریالی از سازمان بورس و اوراق بهادار، عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان مالی از طریق انتشار اوراق بدهی را در بین شرکت‌های خصوصی، به خود اختصاص دهد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، هدف از انتشار این اوراق، تأمین بخشی از سرمایه در گردش موردنیاز شرکت در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش تجهیزات و ماشین‌آلات خط ۲ گندله سازی‌ به نهاد واسط (شرکت واسط مالی تیر پنجم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، می‌باشد.
این اوراق ۴ ساله با نرخ ۲۰ درصد می‌باشد، مواعد پرداخت اجاره هر ۳ ماه یکبار است که از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.
این اوراق، فاقد ضامن بانکی بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره‌بها و اصل اوراق در سررسید، تعدادی از سهام شرکت سنگ‌آهن گهرزمین و تعدادی از سهام شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر توثیق گردیده است. طراحی شیوه تأمین مالی و عرضه این اوراق توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین بوده و بازارگردانی و تعهد پذیره‌نویسی این اوراق بر عهده شرکت‌های تامین سرمایه امین و تامین سرمایه امید هر یک به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال می‌باشد.
از جمله مزایای این اوراق می‌توان به تأمین مالی بلندمدت در کوتاه‌ترین زمان، پایین بودن نرخ هزینه تأمین مالی برای شرکت در مقایسه با سایر روش‌های‌ تأمین مالی، پرداخت اصل مبلغ اوراق در پایان سال چهارم، جایگزین نمودن توثیق سهام به جای رکن ضامن (بانک‌ها) و در نتیجه کاهش نرخ هزینه تأمین مالی حداقل بین ۱ تا ۱,۵ درصد سالانه و … اشاره نمود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.