پنج شنبه, ۲۱ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 11 July , 2024 ساعت ×
فعل توانستن در شرکت فولاد خوزستان صرف شده است
20 تیر 1402 - 10:53
شناسه : 34895
شهردار اهواز: شهردار اهواز در بازدید از طرح‌های زیست‌محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد خوزستان نظیر طرح جنگل ۲۴ هکتاری و ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان، گفت: شرکت فولاد خوزستان، یکی از قطب‌های صنعتی استان و کشور است که توانسته فعل خواستن در حوزه محیط زیست و نظم ساختاری را صرف کند.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، رضا امینی بیان کرد: قطعه زمینی به مساحت ۲۴ هکتار با تلاش فولاد خوزستان در حال احیا و تبدیل به پارک شهری است؛ اتفاقی که در احیای زمین‌های موات و آلوده به مواد تولیدی صنعتی از سوی فولاد خوزستان رقم خورده است و با خاک‌برداری‌های عمیق و اصلاح خاک، توانسته‌اند درختانی مثمر را به صورت قطعه‌بندی از نوع‌های مختلف کنارستان، توتستان و نخلستان کشت کرده و فضای تفرج‌گاهی مناسبی طراحی و در حال اجراست.

وی افزود: با مذاکراتی که با مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان رقم خورد، قرار شد در اقدامی مشترک، ظرفیت‌های شهرداری و فولاد خوزستان به اشتراک گذاشته شود. امیدواریم با هم‌افزایی و هماهنگی بین بخشی، خدمات را از لحاظ کیفی و کمی برای مردم بیشتر کنیم. این ظرفیت با دانش فنی در اجرای پروژه‌های عمرانی، ماشین‌آلات مورد نیاز و بخش‌های مختلفی که با وظایف شهرداری ارتباط دارد، ارزشمند است.

شهردار اهواز تصریح کرد: استانی که بیش از ۴۰ درصد منابع کشور را تامین می‌کند، باید به گونه‌ای اداره شود که اعتقاد دینی و اسلامی مردم را تقویت کند. به لحاظ وسعت، اهواز سومین کلان‌شهر کشور است و یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در آن وجود دارد، به دلیل مهاجرت از شهرهای اطراف استان، نبود تعلق خاطر نسبت به این شهر است؛ بنابراین باید از ظرفیت‌های مغفول و بخش خصوصی استفاده شود.

امینی مطرح کرد: پل فولاد از نظر تقسیمات شهری، در شهرستان کارون قرار دارد. تمامی طرح بازسازی پل فولاد، ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه داشت که ۴۰ میلیارد ریال آن را شرکت فولاد خوزستان تامین کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت فولاد خوزستان فعالیت‌های بسیاری در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد که با استفاده از ظرفیت رادیوشهر که زیر نظر شهرداری اداره می‌شود، فعالیت‌های فولادخوزستان می‌تواند بازتاب داده شود.

امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز در این خصوص بیان کرد: مهم‌ترین چالش‌های صنعت فولاد، محدود و رو به اتمام بودن معادن سنگ‌آهن در داخل کشور و محدودیت مصرف برق است. در همین راستا، احداث نیروگاه در دستور کار شرکت فولاد خوزستان قرار گرفته است. گاز در فولاد خوزستان، یک تکنولوژی تولید بوده و سوخت مصرفی نیست. در سال گذشته به دلیل محدودیت‌های گازی، ۳۰۰ هزار تن تولید محصول فولاد خوزستان کاهش پیدا کرد. تصفیه‌خانه فولاد خوزستان به جز شرکت، منطقه مهدیس اهواز و شهرستان کارون را آب‌رسانی می‌‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل مجاورت با شهرستان کارون و اهواز، افقی برای توسعه شرکت فولاد خوزستان برای سال ۱۴۱۰ تعیین شده که ظرفیت تولید را تا ۱۳٫۶ میلیون تن افزایش می‌دهد. هم‌اکنون نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه توسعه‌ای در فولاد خوزستان تعریف شده که در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تاکید کرد: پروژه (RO) با ظرفیت ۷۵۰ متر مکعب، آب صنعتی را تصفیه می‌کند. پروژه‌های متفاوتی همچون وین فنسینگ (توری باد) با هزینه هشت هزار میلیارد ریال در حال اجراست که ۲۸ متر ارتفاع و ۴۰ هکتار را پوشش می‌دهد و از بادبردگی مواد اولیه و انتقال غبار پیشگیری می‌‌کند.

ابراهیمی در پایان سخنان خود یادآور شد: از جمله اقدامات شرکت فولاد خوزستان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، ساخت ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان با فراهم‌سازی فضایی برای ورزش نونهالان، نوجوانان و جوانان، ساخت و ترمیم جاده میان قلعه چنعان و کانتکس، ۶۰۰ میلیارد ریال کمک مالی و تجهیزاتی به بیمارستان‌های درگیر کرونا، ایجاد کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دو طبقه با تجهیزات کامل در روستای قلعه چنعان، احداث و بازسازی پل ششم اهواز، کمک‌رسانی در زمان سیل خوزستان، زلزله اندیکا و حادثه متروپل آبادان را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.