پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
فولادخراسان سردمدارشفافیت درصنعت
09 آذر 1399 - 8:04
شناسه : 2117
مدیر عامل «شرکت مجتمع فولاد خراسان» از تقویت نظام پاسخگویی و شفافیت در معاملات این مجتمع با الکترونیکی کردن سامانه و فرآیند استعلام¬های مرتبط با خرید و تأمین خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، کسری غفوری با اشاره به ابلاغ بخشنامه وزیر «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در خصوص ارتقای پاسخگویی، شفافیت و سالم سازی فرآیندها، گفت: یکی از مهمترین اقدامات قانونی جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با فساد، تصویب «قانون ارتقای سلامت نظام اداری» است که ابعاد مختلف پیشگیری از فساد و مقابله با آن را مد نظر قرار داده و الگوهایی را نیز برای رسیدن به اهداف آن ارائه کرده است.
وی «شفاف سازی فرآیندها»، «شناسـایی نقاط حساس»، «پاسخگویی»، «شایسته سالاری» و «تکریم ارباب رجوع» و… را از اصول و ضرورت¬های سلامت نظام اداری دانست و افزود: مجتمع فولاد خراسان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه¬های صنعتی کشور و به عنوان یک شخصیت حقوقی بخش خصوصی قواعد موضوعه و سیاست-های نظام سلامت اداری کشور را، به ویژه به خاطر ارتباط تنگاتنگ این مجموعه با وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» به کار گرفته و در این زمینه جزو سازمان¬های پیشرو در عمل به این دستور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.
دکتر غفوری یادآور شد: ما معتقدیم سالم سازی و صیانت از حقوق مردم در همه بخش¬های فعال اقتصادی کشور، اعم از دولتی، عمومی یا خصوصی، در بلندمدت ضامن منافع عمومی مردم است.

شفافیت سیستماتیک فرآیند خرید و تأمین در مجتمع فولاد خراسان:
قائم مقام مدیر عامل فولاد خراسان نیز با بیان این که عملکرد سازمان¬ها در جایی که با منافع عمومی و بیت¬المال مرتبط است باید به نحوی باشد که خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببینند، عنوان نمود: فرایندهایی که نظارت همگانی را امکان پذیر می کنند، علاوه بر افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری، ایجاد کننده اعتماد در بازار کسب و کارند.
شاهین صالح محمدزاده افزود: مجتمع فولاد خراسان، با هدف «شفاف سازی» و ایحاد «فرصت برابر» برای همه اشخاصی که در امر تامین تجهیزات، ماشین¬آلات و مواد اولیه فعالیت دارند اقدام به راه اندازی «سامانه ارتباط با تامین کنندگان» کرده است.
وی بر به کارگیری و به¬روزآوری امکان¬های موجود بر روی سامانه «مدیریت ارتباط با تأمین کنندگان» به آدرس https://SRM.khorasansteel.ir برای تسهیل فرآیند شفاف سازی از سوی فولاد خراسان تأکید کرد.
صالح¬محمدزاده در تشریح جزییات این خبر با اشاره به ایجاد پنجره استعلام¬های الکترونیکی و مناقصات بر روی سامانه SRM شرکت، گفت: کلیه تأمین کنندگان، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، حتی اگر عضو سامانه تأمین کنندگان شرکت نباشند، می توانند ضمن مشاهده استعلام¬ها و مناقصه¬های شرکت در بر روی سامانه SRM فولاد خراسان، با ثبت اطلاعاتی اولیه و ساده، به راحتی در استعلام یا مناقصه شرکت کنند.
وی با اشاره به بارگذاری کلیه مختصات فنی، کمی و کیفی اقلام تأمینی در سامانه مذکور، اضافه کرد: تأمین کنندگان محترم از این پس می توانند ضمن مشاهده استعلام¬ها، با سهولت و سرعت بیش¬تری در استعلام¬ها و مناقصات شرکت کرده و نتیجه استعلام¬ها و مناقصات هم در سامانه و نیز از طریق پیامک به شخص مخاطب ابلاغ می گردد و حتی در صورت تصمیم به انصراف شرکت کننده مزبور نیز مهلتی سه روزه برای پاسخ قطعی در نظر گرفته شده که روزانه با پیامک به طرف قیمت دهنده اعلام می شود.
قائم¬مقام مدیرعامل فولاد خراسان، اعلام شفاف شرایط، مختصات و اوصاف کالا یا خدمت مورد نیاز را بر روی سامانه از تغییرات ایجاد شده در نحوه اخذ استعلام ها برگزاری مناقصه¬ها عنوان کرد و افزود: با اعلام شفاف شرایط مختلف کمی، کیفی و حتی تعیین طرف عهده¬دار هزینه¬های اجرای قرارداد نظیر قیمت حمل و نقل از همان ابتدای فرآیند، همه اشخاص شرکت کننده می توانند به صورت یکسان و برابر در جریان اطلاعات مربوطه قرار گیرند و مشخصات کالایی را که قادر به تأمین آن هستند اعلام کنند.
وی شفاف بودن اطلاعات، مختصات و شرایط مورد معامله، کاهش بروکراسی و گردش¬ کار کاغذی و نیز انجام کار در «بازه زمانی متناسب و معقول» و درنتیجه کاهش تاثیر نوسانات و ناپایداری قیمت¬ها بر روند کار را از مزایای تغییرات ایجاد شده در راستای سلامت و شفافیت اداری برشمرد و افزود: در این روش، امکان به نتیجه رسیدن کار نیز بسیار بالاتر می رود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.