دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
فولادمباركه یکی از بزرگ‌ترین سهامداران طرح انتقال آب خلیج‌فارس
23 اسفند 1399 - 14:38
شناسه : 8942
مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان صفه خبر داد؛ مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان صفه گفت: در عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان، شرکت فولادمبارکه به عنوان مهم‌ترین سهامدار این شرکت، سهم مهمی در پیشبرد این ابرپروژه دارد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمود حسینی مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان صفه درباره عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان، اظهار داشت: شرکت تامین آب اصفهان صفه طی دی ماه ۱۳۹۷ و پس از هماهنگی با ایمیدرو و شرکت تامین و انتقال آب خلیج‌فارس به جنوب شرق کشور اعم از هرمزگان، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مجتمع مس سرچشمه و مجتمع فولاد چادرملو، شکل گرفت.

وی افزود: در حال حاضر سهامداران عمده شرکت تامین آب اصفهان صفه، شرکت فولادمبارکه، پالایشگاه اصفهان، ذوب‌آهن اصفهان، شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی و سازمان همیاری شهرداری‌های اصفهان است.

مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان صفه با اشاره به اساسنامه این شرکت، گفت: اساسنامه شرکت تامین آب اصفهان صفه، اجازه فعالیت‌های مختلف تامین آب را صرفا با اهداف صنعتی و معدنی از منابع درون سرزمینی و برون سرزمینی در دستور کار قرار داده است.

حسینی بیان کرد: طرح انتقال آب از خلیج‌فارس به اصفهان در راستای تامین کمبود نیاز آبی صنعت استان اصفهان است و این انتقال آب در هفت مسیر توسط شرکت مشاوره‌ای «طوس آب» از ابعاد مختلف نظیر هزینه، قیمت تمام شده و زمان اجرا بررسی شد تا در نهایت مسیری که از نظر آبگیر و آب شیرین‌کن با شرکت خلیج‌فارس مشترک است، انتخاب شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۰ کیلومتر از مسیر انتقال آب از خلیج‌فارس به اصفهان با شرکت خلیج فارس مشترک است، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت مهندسین مشاور یکم به عنوان مشاور و شرکت زایندآب به عنوان مدیر طرح انتخاب شده‌اند که همچنان مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان، اذعان داشت: روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه، دو قسمت خط اول از شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تا مجتمع مس سرچشمه و از مس سرچشمه به چادرملو اردکان توسط رییس جمهور افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی انتقال آب از خلیج‌فارس به اصفهان و خراسان رضوی همراه با این طرح آغاز خواهد شد.

حسینی ادامه داد: شرکت فولادمبارکه سهم مهم و قابل توجهی از این پروژه را بر عهده دارد و از هفت سهامدار موجود، دو سهامدار به این شرکت تعلق دارند.

وی یادآور شد: مدیرعامل شرکت فولادمبارکه از ابتدای کار همواره با راهبری و هدایت به عنوان رییس هییت‌مدیره، از این پروژه حمایت کردند و تمامی این انسجام‌بخشی‌ها به همت مدیریت شرکت فولاد مبارکه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت تامین آب اصفهان تعریف بازه پنج ساله برای این ابرپروژه را معقولانه توصیف کرد و خاطرنشان کرد: پروژه انتقال آب از خلیج‌فارس به استان‌های کرمان و یزد پس از هفت سال به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم با اعمال مدیریت ارزش و زمان بتوانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم و در صورت تامین به موقع کالا و سرمایه انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان، کمتر از پنج سال به بهره‌برداری برسد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.