پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
فولادمبارکه امید روشن تولید کشور
08 شهریور 1400 - 12:24
شناسه : 16821
معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه عنوان کرد؛ معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه گفت: این شرکت در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با سهم 5 درصدی از تولید ناخالص ملی، توانست پشتیبانی همه‌جانبه از تولید را محقق سازد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می‌برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی پیدا خواهد کرد که در این راستا از جمله این بیماری‌ها می‌توان به «وابستگی به نفت و خام‌فروشی»، «مداخلات غیرلازم دستگاه‌های حکومتی در مسائل اقتصادی و عدم اجرای مناسب سیاست‌های اصل ۴۴» و «تخریب فضای کسب‌وکار و قوانین دست‌وپاگیر» اشاره کرد.

عباس اکبری محمدی معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در این خصوص، اظهار داشت: رد پای شرکت فولادمبارکه در پشتیبانی از تولید و زدودن موانع در صنعت کشور مشهود است و سهم این شرکت تامین ۵ درصد تولید ناخالص ملی در بخش صنعت است. لذا از سال‌های گذشته، شرکت فولادمبارکه با برنامه‌ریزی و توسعه بومی‌سازی توانست وابستگی به واردات را کاهش دهد؛ به‌گونه‌ای که امروز بالغ‌بر ۱۴۴ هزار قطعه در این شرکت بومی‌سازی شده است. البته تاکنون شرکت فولادمبارکه تجربه ۳ بار تحریم شدن را از سر گذرانده و با حمایت الهی و تکیه‌بر توان و دانش داخلی توانست از این بحران‌ها رهایی یابد.

فولادمبارکه پیشران توسعه محصولات جدید

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه با اشاره به محصولات جدید شرکت، گفت: در حال حاضر تمرکز این شرکت بر تولید محصولاتی است که به نیاز صنایع داخلی کشور پاسخ دهد. در ابتدای راه‌اندازی تعداد گریدهایی که فولادمبارکه در زمینه تختال تولید می‌کرد، نزدیک به ۱۳۰ گرید بوده که این تعداد در حال حاضر به بیش از ۳۵۰ گرید مختلف رسیده است.

اکبری محمدی بیان کرد: فولادمبارکه در زمینه تولید ورق‌های سرد و گرم نوردشده از ۱۳۰ گرید مختلف در حال حاضر به بیش از ۵۳۰ گرید رسیده که نشان‌دهنده توسعه محصولات جدید در این شرکت است؛ اهمیت تولید و تعیین شعارهایی در این حوزه توسط مقام معظم رهبری، گروه فولادمبارکه را بر آن داشت تا با تقویت تولید، به جد در تحقق این شعارها بکوشد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین عامل موفقیت شرکت‌ها است، افزود: مهم‌ترین نقش در تحقق اهداف و رسیدن به این رکوردها در شرکت فولادمبارکه قطعا نیروی انسانی متعهد آن است. با همت، تلاش و انگیزه روزافزون این کارکنان و همچنین انسجام تیم مدیریتی و تیم عملیاتی شرکت توانستیم به این دستاوردهای مهم در شرکت دست یابیم.

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در پایان خاطرنشان کرد: تامین بازار داخل و نیازمندی‌های صنایع داخلی همواره از اولویت‌های اصلی شرکت بوده است. به همین منظور تولید محصولات ویژه برای پاسخگویی به بازار داخل و در پی آن صادرات و حضور در بازارهای خارجی در برنامه تولید ما قرار دارد. این امر علاوه بر ارزآوری باعث ارتقای جایگاه فولادمبارکه در بازار بین‌المللی می‌شود. در همین راستا طی سال ۱۴۰۰ برنامه مدونی برای تولید محصولات صادراتی داریم که امیدواریم با همکاری دولت جدید و سایر ارگان‌های ذی‌ربط محقق شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.