یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
فولادمبارکه یاریگر صنعت خودرو
14 شهریور 1400 - 13:47
شناسه : 17184
رد پای شرکت فولادمبارکه در پشتیبانی از تولید و زدودن موانع صنعت کشور همواره مشهود بوده و سهم این مجموعه بزرگ فولادی تامین ۵ درصد تولید ناخالص ملی در بخش صنعت است.
ارسال توسط : منبع : ایلنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، از سال‌های گذشته، شرکت فولادمبارکه با برنامه‌ریزی و توسعه بومی‌سازی توانست وابستگی به واردات را کاهش دهد به گونه‌ای که امروز بالغ بر ۱۴۴ هزار قطعه در این شرکت بومی‌سازی شده است. تاکنون شرکت فولادمبارکه تجربه ۳ بار تحریم شدن را از سر گذرانده و با حمایت الهی و تکیه بر توان و دانش داخلی توانست از این بحران‌ها رهایی یابد.

در حال حاضر تمرکز این شرکت بر تولید محصولاتی است که به نیاز صنایع داخلی کشور پاسخ دهد. ابتدای راه‌اندازی تعداد گریدهایی که فولادمبارکه در زمینه تختال تولید می‌کرد نزدیک به ۱۳۰ گرید بوده که این تعداد در حال حاضر به بیش از ۳۵۰ گرید مختلف افزایش یافت. همچنین در زمینه ورق‌های سرد و گرم نورد شده از ۱۳۰ گرید مختلف در ابتدا به بیش از ۵۳۰ گرید در حال حاضر رسید که نشان دهنده توسعه محصولات جدید در این مجموعه بزرگ فولادی کشور است. علاوه بر این در سال جاری تولید ۸ محصول جدید در دستور کار شرکت فولادمبارکه قرار دارد که یکی از آن‌ها در حال حاضر برای مشتری ارسال شده و نتایج مثبتی به همراه داشته است. سایر محصولات نیز در جریان تولید قرار دارند.

عمده تمرکز فولادمبارکه برای تولید محصولات جدید بر محصولاتی است که نیاز بیشتری برای آن‌ها در صنایع پایین‌دستی وجود دارد و در حال حاضر تامین آن‌ها از طریق واردات صورت می‌گیرد. هم‌اکنون شرکت فولادمبارکه در راستای اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ بر صنایع خودروسازی داخلی تمرکزی ویژه دارد؛ چراکه بعضا این صنایع ورق‌های مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می‌کنند و قابلیت تولید آن در داخل کشور فراهم نیست. لذا این شرکت تلاش دارد آن بخشی از نیاز صنایعی را که به واردات وابسته است، در داخل کشور تولید کند تا هم از خروج ارز جلوگیری شود و هم مواد اولیه این صنایع با سهولت بیشتر، ضریب امنیت و پایداری بالاتری فراهم شود.

گفتنی است، شرکت فولادمبارکه رویکرد بومی‌سازی را در راستای تامین نیازهای این شرکت در پیش گرفته است؛ چراکه با توسعه بومی‌سازی علاوه بر توانمندی شرکت‌های داخلی در زمینه ساخت قطعات مورد نیاز صنایع فولادی، درصدد است از قطعات ساخته شده برای نیاز خود نیز بهره‌برداری کند. در مجموع فولادمبارکه به یاری صنایع کشور به خصوص صنعت خودروسازی آمده است تا با یک تعامل دوسویه از شرکت‌های داخلی به ویژه صنعت خودرو حمایت کرده تا انگیزه و توان خودروسازان داخلی، تقویت شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.