یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
فولاد اکسین خوزستان ۸۸ درصد درآمدهای بازار ورق های مورد نیاز صنعت نفت را جذب کرد
04 دی 1399 - 3:51
شناسه : 3909
این شرکت از فروش ورق‌های api بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال 1399 کسب کرده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، این شرکت از فروش ورق های api بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال ۱۳۹۹ کسب کرده است.
شرکت فولاد اکسین تنها تولید کننده ورق های انتقال نفت و گاز کشور می باشد و طی هشت ماهه اول سال، ۸۸ درصد فرصت‌های مالی این بازار را جذب کرد. این در حالی است که در سال ۹۸ شرکت فولاد اکسین به دلیل تسویه بدهی های سال قبل ۴۴ درصد از درآمد این بازار را جذب کرده بود.
این ورق های فولادی برای اساس استاندارد API مورد نیاز صنعت نفت برای ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز و سیالات اسیدی و غیر اسیدی نفتی استفاده می‌شوند که در سال ۱۳۹۸ برای نخستین بار با تلاش متخصصان شرکت های فولاد اکسین و فولاد مبارکه تولید اسلب و ورق در این شرکت‌ها کاملاً بومی سازی شد و نیاز کشور را از واردات این کالای استراتژیک قطع گردید.
شرکت فولاد اکسین که به عنوان حلقه واسط صنعت فولاد و نفت در سال‌های گذشته بخش اصلی تولیدات خود را به واحدهای ساختمانی اختصاص داده بود به طوری که کمتر از ۳ درصد ظرفیت خود را بر تولید ورق های مورد نیاز صنعت نفت و اختصاص داده بود، در حالی که در دو سال اخیر این شرکت با تولید ورق های API مورد نیاز شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت با حداکثر ظرفیت طرح های توسعه صنعت نفت و گاز را پیش برده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.