سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
فولاد سنگان، پیشرو در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی
02 بهمن 1401 - 19:30
شناسه : 32998
معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: فولاد سنگان در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت برتر منطقه به شمار می‌آید و در ادامه نیز به تعهد خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به زیرساخت‌های منطقه واقف است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: فولاد سنگان در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت برتر منطقه به شمار می‌آید و در ادامه نیز به تعهد خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به زیرساخت‌های منطقه واقف است. این تعهد، مسئولیت‌پذیری، برنامه‌ریزی دقیق و اقدامات اجرایی متنوع و اثرگذار باعث شد تا شرکت فولاد سنگان، گواهینامه برتر و تندیس پلاتین از چهارمین جایزه ملی مسئولیت‌های اجتماعی کشور را کسب کند.

بر اساس این گزارش، مسئولیت‌های اجتماعی، بخشی از رسالت شرکت‌هاست و شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف همواره با شناسایی زمینه‌های گوناگون، نسبت به ذی‌نفعان خدمات متنوعی ارائه می‌دهند.

حمید محمدی رفیع، معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان  در این خصوص بیان کرد: عملکرد شرکت فولاد سنگان در امر مسئولیت‌های اجتماعی بسیار مناسب بوده و برای ذی‌نفعان خارجی و همچنین داخلی که شامل کارکنان شرکت نیز می‌شود، اقدامات خوب و شایسته‌ای صورت پذیرفته است. طرح خانواده آرمانی فولاد سنگان به عنوان یک امر کلی، مسئولیت‌های اجتماعی به ذی‌نفعان داخلی را زیر چتر خود در آورده است.

وی در خصوص تعهد این شرکت به کارکنان خود، ابراز کرد: در زمینه نظام جبران خدمت، در بخش حقوق و مزایا و رفاه پرسنل تلاش‌های خوبی صورت گرفت که به لطف خدا به ثمر نشسته است.

معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان عنوان کرد: نظام جبران خدمت برگرفته از قوانین بالادستی، تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌های درون سازمانی است. در این راستا حقوق و مزایای پرسنل مشخص شده است و هر کدام از پرسنل بر اساس تحصیلات و مهارت‌هایی که کسب کرده‌اند و یا مهارت‌هایی که در سازمان می‌توانند به آن برسند، ارزشیابی می‌شوند و بر این اساس حقوق مزایای آن‌ها مشخص خواهد شد.

محمدی رفیع ادامه داد: از طرفی ایجاد و استقرار طرح طبقه‌بندی مشاغل که از دیگر افتخارات این شرکت است، در مدت زمان کوتاهی به سرانجام رسید. این دو طرح، زمینه رقابت سالم، میل به آموزش و افزایش بهره‌وری کارکنان را تقویت می‌کند.

وی مطرح کرد: در زمینه رفاه کارکنان، طرح جامع رفاه پرسنل که می‌تواند خانواده آرمانی ما را در این مسیر به اهداف خود برساند، پایه‌گذاری شد. در این راستا در سال گذشته اقدامات مختلفی صورت پذیرفت و موفق شدیم به منظور استقرار نظام سلامت جسم و روان، مرکز توسعه جسم و روان شرکت فولاد سنگان را در شهر خواف راه‌اندازی کنیم. این مرکز در زمینه‌های مختلف پزشکی، روانشناسی، مشاوره خانواده و… به کارکنان شرکت و خانواده‌های آن‌ها و نیز سایر شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با اشاره به تاسیس مرکز ارتقای توسعه ورزش با همکاری باشگاه سپاهان، آن را بخشی از خدمات ارائه شده و برنامه اجرایی شرکت در توسعه زیرساخت‌های ورزشی و سلامت منطقه برشمرد.

محمدی رفیع در خصوص توجه به رفاه پرسنل شرکت فولاد سنگان تاکید کرد: در زمینه تسهیلات اقدامات خوبی صورت گرفته است و با بهره‌گیری از توانمندی بانک‌های منطقه نسبت به ارائه تسهیلات با کارمزد پایین و نیز فروش لوازم خانگی با کارمزد کم اقدام شد. با این اقدامات توانستیم در راستای تقویت اقتصاد خانواده‌های کارکنان گام موثری برداریم.

وی تصریح کرد: به منظور ایجاد نزدیکی بین پرسنل و خانواده‌های آن‌ها و نیز افزایش همدلی و هم‌زبانی، در سال گذشته طرح اردوهای خانوادگی ارائه و با هماهنگی‌های لازم نسبت به اجرای آن اقدام کردیم. در این راستا فضاهای تفریحی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شد و به منظور ایجاد فرهنگ سفر بین خانواده‌ها، همکاری خود را با شرکت‌های معتبر شروع کردیم و نسبت به ارائه خدمات رفاهی مسافرتی به کارکنان و خانواده‌های آن‌ها گام برداشتیم. در حوزه روابط کار و سلامت پرسنل اقدامات شایسته‌ای صورت گرفت و با استقرار نظام جامع نظرسنجی از پرسنل، رضایت حداکثری را شاهد بودیم.

معاون توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با تاکید بر مقوله سلامت جسمی و روحی کارکنان اظهار داشت: از دیگر افتخارات شرکت فولاد سنگان دریافت تندیس صنعت سلامت‌محور است. در رابطه با اقدامات زیست‌محیطی به عنوان یک رسالت مهم در فولاد سنگان موفق به دریافت گواهینامه ایزوی بهداشت و محیط از شرکت «DQS» شدیم.

محمدی رفیع خاطرنشان کرد: تلاش ما در حوزه «HSE» این است که سلامت پرسنل را تضمین می‌کنیم و امید داریم با رصد آنلاین سلامت کارکنان به وسیله تجهیزات پزشکی که در اختیار آن‌ها و خانواده‌ کارکنان قرار داده‌ایم، بتوانیم سلامتی را به خانواده‌ها ارزانی دهیم. در این خصوص دستگاه‌های ویژه تست فشار خون، قند خون، ضربان قلب و… را در اختیار همکاران قرار دادیم و به کمک نرم‌افزار پایش سلامت آنلاین به صورت مداوم شرایط جسمانی همکاران و خانواده‌های آن‌ها مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد و در کمترین زمان، مشاوره‌های پزشکی مناسب توسط پزشکان به همکاران و خانواده‌های آن‌ها ارائه می‌شود.

همچنین در راستای توجه به سلامت کارکنان، ساخت گلخانه اسپانیایی در سال آتی به پایان می‌رسد که در فضای سخت صنعتی این مهم به بار خواهد نشست. موضوع قابل توجه این است که این گلخانه از ضایعات ساخته شده است و می‌تواند به عنوان یک الگوی سالم و مهم به جامعه صنعت کشور ارائه شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.