پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
فولاد مبارکه، حافظ محیط زیست
20 بهمن 1401 - 14:59
شناسه : 33374
رئیس امور پسماند شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: رئیس امور پسماند شرکت فولاد مبارکه گفت: با هدف بهبود زیست‌محیطی، بهینه‌سازی فضای انبارش و ایجاد ارزش‌افزوده اقتصادی برای شرکت، بیش از هزار تن از پسماندهای کاغذی و پلاستیکی در فولاد مبارکه، بازیافت، تفکیک و بسته‌بندی شد.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، مجید غیاثوند با اشاره به اهمیت بسته‌بندی و تفکیک پسماندها، بیان کرد: به‌ عنوان یک اصل اساسی در مدیریت پسماند، یکی از اقدامات مثبت واحد پسماند فولاد مبارکه، بسته‌بندی و تفکیک پسماندهای کاغذی و پلاستیکی است.

وی ادامه داد: در این خصوص، با توجه به مشکلات زیست‌محیطی و ایمنی موجود در زمینه نگهداری و انبارش پسماندهای کاغذی و پلاستیکی، این امور با به‌کارگیری دو دستگاه پرس کاغذ و کارتن اقدام به تفکیک، پرس و بسته‌بندی پسماندهای مذکور کرده و این موضوع نقش موثری در بهبود فضای انبارش به همراه داشته است.

رئیس امور پسماند شرکت فولاد مبارکه بازیافت کارتن و پسماندهای کاغذی را عامل مهمی در حفاظت از منابع طبیعی دانست و افزود: بازیافت یک تن کارتن می‌تواند از قطع ۱۷ درخت جلوگیری و مصرف انرژی و آب در کارخانه‌های تولید کاغذ را ۶۰ درصد کاهش دهد. این در حالی است که تفکیک، پرس و بسته‌بندی پسماندهای کاغذی اولین گام در فرایند بازیافت این نوع پسماندها است که خوشبختانه با توجه به رویکرد مدیریت پسماند در فولاد مبارکه توجه ویژه‌ای به آن شده است.

غیاثوند، خروجی طرح تفکیک و بسته‌بندی پسماندهای کاغذی و پلاستیکی را جداسازی پسماندهایی شامل کاغذ، کارتن، گونی و پلاستیک از یکدیگر و پرس آن‌ها در ابعاد و حجم مناسب جهت انبارش بهینه و همچنین کاهش خطرات ایمنی و زیست‌محیطی ناشی از انبارش این پسماندها عنوان کرد.

وی ابراز کرد: با اجرایی شدن این طرح پسماندهای مذکور در سه دسته شامل انواع گونی و کیسه‌های بزرگ ضایعاتی، انواع کاغذ و کارتن ضایعاتی و مخلوط نایلون، پلاستیک و پت ضایعاتی، تفکیک، پرس و انبارش می‌شود که این امر علاوه‌بر مزایای گفته‌ شده، امکان فروش با ارزش واقعی و حمل‌ونقل بهتر را نیز برای فولاد مبارکه فراهم می‌سازد.

رئیس امور پسماند شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: تاکنون با اجرای این طرح بیش از هزار تن انواع کاغذ، گونی و پلاستیک انبارشده از سال‌های قبل، بسته‌بندی و آماده فروش شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.