دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
فولاد هرمزگان نماد فرهنگ کار است
16 بهمن 1399 - 11:12
شناسه : 6434
مدیرکل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان: مدیرکل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در مراسم افتتاح خانه فرهنگ کار در فولاد هرمزگان که با حضور مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد هرمزگان در محل این شرکت برگزار شد، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم شرکت فولاد هرمزگان، فرهنگ‌سازی صحیح در زمینه کار و تولید است، به طوری که می‌توان فرهنگ کار را به عنوان نماد این شرکت معرفی کرد.
ارسال توسط : منبع : فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در این مراسم فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) به همراه روز زن و روز مادر، اظهار داشت: حدود ۸ درصد فولاد ایران را تولید می‌کنیم و امیدواریم که با ایجاد طرح‌های توسعه‌ای فولاد در هرمزگان، این استان به قطب سوم فولاد ایران تبدیل شود.

وی با تاکید بر اهمیت ایمنی و سلامتی کارکنان در فولاد هرمزگان افزود: از ابتدای همه‌گیری این بیماری، فولاد هرمزگان در راستای حفظ سلامتی کارکنان و خانواده‌های محترم آن‌ها، اقدامات قابل توجهی را انجام داده است. شیفت‌بندی کارکنان، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان و خانواده‌های آن‌ها، عدم حضور کارکنان دارای  بیماری زمینه‌ای در محل کار با پرداخت حقوق به صورت کامل، ضد عفونی کردن معابر وسرویس‌های ایاب ذهاب، راه‌اندازی سامانه غربالگری آنلاین و انجام تست‌های تشخیص کرونا در محل شرکت، گوشه‌ای از فعالیت‌های فولاد هرمزگان در جهت حفظ سلامت کارکنان و خانواده‌های آن‌ها می‌باشد که به تبع آن جامعه شهری بندرعباس نیز از آن منفعت خواهد برد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه تعمیرات اساسی سالیانه واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان که ماه پیش انجام شد را یکی از بی‌نظیرترین تعمیرات در نوع خود عنوان کرد و گفت: توانستیم با به کارگیری حدود ۱۷۰ هزار نفر ساعت نیروی انسانی و در حالی که با بیماری کووید -۱۹ نیز مواجه بودیم، با برنامه‌ریزی دقیق در واحد HSE و انجام تست‌های کرونا و مدیریت افراد، این فعالیت گسترده و عظیم را به نحو مطلوب به پایان برسانیم.

ارزانی اما خارق‌العاده‌ترین فعالیت این شرکت در ۵ ماه گذشته را کسب ۴ رکورد متوالی تولید تختال دانست و بیان کرد: با تمام این محدودیت‌ها، توانستیم با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی در ۵ ماه، ۴ بار رکورد تولید تختال را بهبود ببخشیم و جا دارد از کلیه همکاران که با یک کار گروهی و همدلی این رکوردها را به ثبت رساندند تقدیر و تشکر نمایم.

استراتژی و سرمایه‌های انسانی

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به سرمایه‌های انسانی سازمان‌ها، گفت: سرمایه هر شرکت، کارکنان آن هستند. ما هیچ وظیفه‌ای مهم‌تر و بالاتر از آموزش، پرورش و تربیت نیروی انسانی نداریم. بی‌شک تلاش ما در این راه منجر به تحول در جامعه خواهد شد.

ارزانی با بی‌اثر خواندن تحریم‌ها عنوان کرد: ما توانستیم با اتخاذ استراتژی‌های مناسب ضمن تامین نیاز داخل و رعایت قوانین و مقرررات، صادرات محصول خود را نیز انجام دهیم.

وی تحریم‌ها را باعث شکل‌گیری نهضت بومی‌سازی دانست که در لوای آن جوانان متخصص این مرز و بوم توانستند بسیاری از نیازهای صنایع را مرتفع نمایند و عنوان کرد: فولاد هرمزگان با همین رویکرد و با تشکیل دپارتمان بومی‌سازی، اقدامات قابل توجهی در حوزه بومی‌سازی انجام داده است؛ تا آنجا که اخیرا رییس هیات عامل ایمیدرو، با تشکر از اقدامات مناسب شرکت در زمینه بومی‌سازی، از فولاد هرمزگان تقدیر به عمل آوردند. 

ارزانی با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی فولاد هرمزگان گفت: تمام تلاش ما این است که در حد توان و در چهار چوب قوانبن سازمان در این حوزه مشارکت داشته باشیم.

وی اشاره‌ای نیز به حساب‌های بانکی فولاد هرمزگان داشت و تصریح کرد: فولاد هرمزگان هیچ حساب بانکی در شهر و یا استان دیگر به غیر از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ندارد و تمام پرداخت‌های قانونی و مالیات‌ها به اداره مالیات استان و در شهر بندرعباس انجام می‌شود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه تولید تختال جلوتر از برنامه پیش می‌رود گفت: در بحث تولید تختال ۱.۵ درصد از برنامه تولید بالاتر و در تولید آهن اسفنجی ۷ درصد از میزان تولید سال قبل بالاتر هستیم.

ارزانی همچنین خبر خوبی برای ذی‌نفعان شرکت داشت و بیان کرد: طرح توسعه زیر سقف فولاد هرمزگان در حال اجرا است که با اتمام آن  از ۱ میلیون ۵۰۰ هزارتن تختال به ۲ میلیون تختال خواهیم رسید.

وی در ادامه تاکید کرد: این طرح توسعه توسط کارکنان متخصص فولاد هرمزگان و با همکاری شرکت‌ها‌ی داخلی و با هزینه فولاد هرمزگان انجام خواهد شد.

فرهنگ‌سازی در کار و تولید

در ادامه هادی ابراهیمی مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان شرکت فولاد هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان، این شرکت را در همه حوزه‌های تخصصی، فرهنگی اجتماعی و ورزشی پیشتاز دانست و اظهار کرد: ما در برخی از سازمان‌ها خانه فرهنگ کار را ایجاد می‌کنیم تا فرهنگ‌سازی در زمینه کار و تولید توسعه یابد. ولی در برخی از سازمان‌های دیگر می‌بینم که آن سازمان نماد فرهنگ کار است.

وی با اشاره به نقش سرمایه‌های انسانی در سازمان‌ها عنوان کرد:  وضعیت تولید و فعالیت‌های شما به خوبی نشان می‌دهد که فرهنگ کار در این شرکت جاری است. امکان ندارد ما سرمایه اجتماعی نداشته باشیم و بتوانیم سرمایه‌های اقتصادی و انسانی را به کار ببریم. چون مهم‌ترین عامل قوام‌دهنده و رشددهنده سرمایه‌های اقتصادی، طبیعی و انسانی، سرمایه اجتماعی است. از طرفی نشانه‌های سرمایه‌های اجتماعی همین مواردی است که در فولاد هرمزگان شاهد آن هستیم. این سرمایه اجتماعی خودش را در تولید، کاهش حوادث و در افزایش بهره‌وری نیروی کار نشان می‌دهد.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: مجموع این عوامل تشکیل‌دهنده یک شرکت پیشتاز و رو به رشد است که نتایج آن، هم در زندگی افراد و هم در تولید نمود کامل دارد، اشاره داشت: در این شرایط سختی که در کشور شاهد آن هستیم، عملکرد این شرکت بسیار مطلوب و قابل تقدیر است و این نشان از توجه مدیریت عامل این مجموعه به مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی می‌دهد و بایستی در این زمینه به شما دستمریزاد گفت.

ابراهیمی یادآور شد: فولاد هرمزگان در سال‌های گذشته، با عملکرد مناسب خود توانست رتبه‌های ممتاز جشنواره‌های کارگر نمونه و فرهنگ کار را به دست آورد. با این حال، اکنون می‌خواهم از فرصت استفاده ‌کنم و این خبر را بدهم که فولاد هرمزگان در ارزیابی کمیته داوران جشواره امتنان که از کارگران و کارآفرینان نمونه تقدیر می‌شود، رتبه اول را در حوزه کارگر نمونه کسب کرده است و کارگر نمونه بخش صنعت کشور از شرکت فولاد هرمزگان معرفی خواهد شد که این مایه افتخار برای استان هرمزگان محسوب می‌شود.

وی در ادامه گفت: این موفقیت‌ها در کنار حضور شرکت فولاد هرمزگان در مناسبت‌ها و مراسم‌های مختلف در حوزه خانه‌های فرهنگ، مراکز همیار کارکنان، کسب عنوان کارفرمای برتر سلامت محور استان در سال ۹۸، میزبانی اولین دوره مسابقات کبدی در سال ۹۸، اعزام تیم‌های ورزشی به مسابقات مختلف ورزشی و اینکه هرجا ما از صنعت حرکتی می‌بینم،  فولاد هرمزگان در آنجا حضور دارد که این نشان‌دهنده توجه مدیرعامل محترم مجموعه به این مسائل است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به فعالیت‌های ورزشی-کارگری و مهیا شدن ظرفیت‌های بسیار خوب در حوزه ورزش کارگری استان هرمزگان، تصریح کرد: فولاد هرمزگان درحوزه ورزش کارگری بسیار خوب عمل کرده است. ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: حضور فولاد هرمزگان علاوه بر شکوفایی بخش‌های مختلف استان، فرصت‌های شغلی قابل توجهی را به وجود آورده است که همگی نشان از حرکت خوب و رو به رشد این شرکت به حساب می‌آید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.