یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
فولاد چهارمحال و بختیاری در مسیر توسعه
02 دی 1399 - 7:03
شناسه : 3752
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری: احدث و اجرای طرح توسعه واحدهای تولیدی صنایع فولاد در دستور کار است که برخی از این واحدها در کشور نمونه و منحصربه فرد به شمار می‌روند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن؛ آقای رستمی ضمن اعلام این خبر گفت: در سالجاری ۴۷۵ هزار تن محصولات فولادی در واحدهای فعال این استان تولید و روانه بازار شد.
وی ادامه داد: صنایع فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری با اشتغال ۱۶۹ نفر یکی از مهمترین این صنایع به شمار می رود که در تولید ورق های گالوانیزه رنگی در کشور منحصربه فرد است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، ظرفیت اسمی تولید صنایع فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری را سالانه ۲۶۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: در سالجاری به سبب کمبود مواد اولیه این شرکت تاکنون ۱۰۷ هزار تن تولید داشته است.
رستمی ، کارخانه ورق خودرو را از دیگر صنایع فولادی استان برشمرد و گفت: این کارخانه با اشتغال ۲۵۳ نفر دارای ظرفیت اسمی تولید ۴۰۰ هزار تن محصول در سال است و در سالجاری ۱۴۸ هزار تن ورق فولادی تولید کرده است.
وی اضافه کرد: صبا فولاد زاگرس نیز با ظرفیت اسمی ۲۹۵ هزار تن و اشتغالزایی برای ۱۸۰ نفر در سالجاری ۱۷۱ هزار و ۱۴۶ تن تولید به خود اختصاص داده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری همچنین از تولید ۴۰ هزار تن ورق فولادی در مجتمع فولاد تن آور آسیا در استان خبر داد و افزود: ظرفیت اسمی تولید این واحد در سال نیز ۱۵۰ هزار تن است و برای ۱۹۸ نفر اشتغالزایی کرده است.
۹۲۳ واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری فعال است که منجر به اشتغال ۲۱ هزار و ۳۳۰ نفر در استان شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.