جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
قدرت رقابت فولاد اکسین در بازار جهانی
08 بهمن 1399 - 12:16
شناسه : 5842
تورج دهقان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی با حضور در غرفه شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت : تست‌های تخصصی بر روی محصولات اکسین برای پروژه گوره به جاسک نشان داد که محصولات اکسین نه تنها در پروژه‌های داخلی بلکه در پروژه‌های مهم بین‌المللی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی اکسین خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تورج دهقان معتقد است؛ تحقق پروژه ملی گروه جاسک نتیجه تعامل سازنده بین شرکت متن و فولاد اسین است.  

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص این پروژه گفت: طرح گوره به جاسک یک طرح انتقال نفت به فاصله ۱۰۰۰ کیلومتر از منطقه گوره به جاسک است که بخش اصلی این طرح تامین لوله به مقدار ۳۸۰ هزار تن و فاصله ۱۰۰۰ کیلومتر است.

وی افزود :با توجه به اینکه این پروژه برای تامین لوله‌های انتقال نفت محیط ترش است در گذشته لوله و یا ورق آن از خارج از کشور وارد می‌شد، اما در این طرح این عزم بوجود آمد که هم از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و بالاتر از آن توانمندی داخلی را بوجود بیاوریم. این نگاه همزمان شد با تحریم‌های خارج از کشور و این رویکرد را تقویت کرد و تهیه تختال، ورق و لوله آن به طور کامل در داخل از کشور می‌باشد و امروز به لطف خدا و توان داخلی ۷۵۰ کیلومتر از این طرح اجرا شده است.

تورج دهقان به استراتژیک بودن این پروژه اشاره کرد و افزود: پروژه گوره به جاسک به چند دلیل جز پروژه‌های بسیار مهم کشور است نخست اینکه در بحث رقابتی که در منطقه وجود دارد که متاثر از وضعیت‌های ژئوپولیتیکی، سیاسی و اقتصادی است، و بحث نفت که در منطقه نقش مهمی دارد، این پروژه باعث می‌شود تا از بقیه رقبا عقب نمانیم.

وی در ادامه گفت از سوی دیگر، توسعه ظرفیت‌هایی که در جنوب شرق کشور موجود است این پروژه را از نظر توسعه زیربنایی متمایز می‌کند و موضوع دیگر این است که صفر تا صد این پروژه در بد‌ترین شرایط تحریم در داخل از کشور و توسط شرکت‌های داخلی اتفاق افتاد و همچنین تاثیر آن ایجاد اشتغال در کشور است.

مدیرعامل شرکت متن در ادامه به نقش فولاد اکسین در این پروژه اشاره کرد و گفت : شرکت فولاد اکسین ویژگی منحصر بفردی دارد که با توجه به اینکه نیاز به تامین ورق‌های سرویس ترش در داخل کشور بوجود آمد باعث شد تا این توانمندی تثبیت شود .

وی افزود : خدا را شکر امروز که با دوستانمان در فولاد اکسین در ارتباط هستیم شاهد رونق و جهش تولید در این شرکت هستیم و وضعیت این شرکت از حالت رکود به حالتی پویا و مستحکم تبدیل شده است.

مدیرعامل متن گفت : با چشم‌اندازی که امروز مدیریت و کارکنان این شرکت ترسیم کرده‌اند بی شک در آینده شاهد طی کردن مراحل بالاتری از رونق تولید و صنعت در این شرکت خواهیم بود.

تورج دهقان همچنین با اشاره به کیفیت مورد تایید محصولات فولاد اکسین در این پروژه افزود: از نظر کیفیت محصولات اکسین در پروژه گوره به جاسک در واقع کیفیت محصولات با یک سری تست‌های تخصصی سنجیده می‌شود که تمام تست‌های مورد نیاز پروژه گوره به جاسک و محیط‌های ترش انجام و محصول فولاد اکسین این آزمایشات را پاس کرده است و در واقع ما را به این نتیجه رساند که محصولات تولیدی اکسین نه تنها می‌تواند پاسخگوی پروژه مهم داخلی باشد بلکه می‌تواند در پروژه‌های بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرد. مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در پایان گفت: ما نیز در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل و سیاست‌های وزارت نفت حداکثر سعی خود را خواهیم کرد تا نیازمندی‌های خود را از شرکت‌های توانمند داخلی مثل فولاد اکسین که امتحان خود را پس داده تامین کنیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.