شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024 ساعت ×
قرمزپوشی بورس ادامه دارد
05 تیر 1401 - 19:16
شناسه : 29527
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه پنجم تیر ماه، با ۱۸ هزار و ۹۸۵ ‌واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۰۱‌ هزار واحدی قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بر اساس گزارش‌های منتشر شده از تابلوی اعلان بورس، معامله‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از هشت میلیارد و ۸۷۹ میلیون سهم، حق‌ تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۶۶هزار و ۵۲ میلیارد ریال معامله کردند. شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۱۸ هزار و ۹۸۵ واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۱ هزار واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۹۷۵ واحد کاهش به ۴۱۷ هزار و ۶۸۴ واحد و شاخص قیمت با سه هزار و ۳۹ واحد افت به ۲۵۵ هزار و ۱۲۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۶ هزار و ۵۴۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۰ هزار و ۱۵ واحد کاهش را ثبت کردند. امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۱۰۶ میلیون سهم، حق‌ تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین سرمایه‌گذاری سایپا (وساپا) با ۱۰۰ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۸۹ واحد، پتروشیمی شازند (شاراک) با ۸۳ واحد، تراکتورسازی ایران (تایرا) با ۸۲ واحد، توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) با ۷۵ واحد و پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۷۳ واحد، با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل، شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۳۱۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۱۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۶۴ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۶۵۸ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۱۵ واحد، تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

امروز نماد سیمان آبیک (سآبیک)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، انتقال داده‌های آسیاتک (آسیاتک)، زامیاد (خزامیاد)، ایران‌خودرو (خودرو) و ملی صنایع مس ایران (فملی)، در نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۳۶ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۳۴۷ واحد رسید. در این بازار دو میلیارد و ۷۷۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۹ هزار و ۲۹۸ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۸۶ هزار و ۱۴۰ نوبت بود. نمادهای بین‌المللی ساروج بوشهر (ساروج)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)، کشت و صنعت دشت خرم‌دره (زدشت) و آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

شایان ذکر است که همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، صنعتی مینو (غصینو) شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا) و تولید نبروی برق دماوند (دماوند)، تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.