شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
قطعی برق بلای جان صنعت فولاد و سیمان
13 مرداد 1400 - 10:09
شناسه : 15780
براساس جدیدترین اطلاعیه شرکت توانیر، اعتراض‌ها، درخواست‌ها و پیشنهادهای انجمن‌های فولادی، کارخانه‌های تولیدکننده سیمان و حتی پیگیری‌ها، جلسات و درخواست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت موثر واقع نشده و با توجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت صنایع مذکور تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات پیشین ادامه خواهند داشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در حالی که انجمن‌های فولادی از جمله انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ‌و انجمن نوردکاران فولادی، هر یک ضمن ارائه پیشنهادات خود در جهت کاهش‌ آسیب‌های ناشی از قطعی برق واحدها، خواستار تامین برق برای ادامه فعالیت‌های خود برای جلوگیری از کاهش تولید شدند.

علاوه‌براین فولادسازان بزرگ کشور همچون فولاد خوزستان، فولادمبارکه، گل‌گهر و … هرکدام ضمن اعلام کاهش تولید ‌فولاد، نسبت به وارد شدن آسیب‌های بسیار همچون کاهش صادرات، تامین مالی مورد نیاز، مشکلات در حوزه اشتغال و …. هشدار دادند. همچنین  در پی کاهش عرضه سیمان در بازار و افزایش شدید قیمت آن مسئولان وزارت صنعت، معدن وتجارت نیز خواستار تامین برق صنایع فولادی و سیمانی شدند.

براین اساس در نهایت روز یکشنبه اسدالله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری‌های این وزارتخانه برای ادامه روند تولید و حل مشکل برق واحدهای سیمانی از طریق وزارت نیرو، از کارخانه سیمان شهرری تهران بازدید کرد که طی آن بر ضرورت تامین مستمر برق برای واحدهای تولید سیمان و فولاد تاکید کرد و تامین برق پایدار و مستمر را لازمه تدوام تولید این واحدها دانست.

پس از تمامی درخواست‌ها، هشدارها، ارائه پیشنهادات و پیگیری‌های وزارت صنعت، معدن وتجارت، آخرین اطاعیه شرکت توانیر بیانگر این است که:

«به اطلاع می‌رساند کارگروه موضوع تبصره (۱) ماده (۳) مصوبه مورخ ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۶ هیات وزیران در مورخ ۱۴۰۰٫۰۵٫۰۲ در وزارت نیرو تشکیل و مقرر شده است که باتوجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت واحدهای سیمانی و فولادی تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی ادامه داشته باشد.

هرگونه بهبود وضعیت تولید نیروگاه‌ها و امکان ایجاد تغییر در مصرف این واحدها اطلاع‌رسانی خواهد شد.» این در حالی است که هفته گذشته، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر کاهش تولید و افزایش قیمت‌ها در پی قطعی برق صنایع، از پیگیری‌های وزارتخانه و وعده وزارت نیرو برای تامین برق صنایع از روز پنج‌شنبه هفتم مردادماه خبر داده بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.