دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
قطعی برق سدی بزرگ بر سر راه تعهدات واحدهای فولادی
20 تیر 1400 - 12:14
شناسه : 14938
نایب‌رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: عدم ایفای تعهدات داخلی و خارجی در پی توقف فعالیت واحدهای فولادی اجتناب‌ناپذیر است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهادر احرامیان نایب‌رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد، اظهار داشت: توقف فعالیت واحدهای تولیدکننده فولاد به دلیل قطع برق، بنگاه‌های تولیدی را برای ایفای تعهداتشان در بازارهای صادراتی با مشکل مواجه کرده است. لذا بی‌شک آن‌ها نتوانند تعهدات خود را به موقع به اتمام برسانند.

وی افزود: در شرایط کمبود برق، همه باید نسبت به کاهش مصرف همکاری کنند. اما مساله این است که اقدام وزارت نیرو در متوقف ساختن فعالیت واحدهای تولیدی غیرقابل پیش‌بینی بوده و کارخانجات از نظر ایفای تعهدات با مشکل مواجه خواهند شد.

نایب‌رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: مصرف برق واحدهای فولادی حدود ۱۰ درصد برق مصرفی کشور را به خود اختصاص می‌دهد. در این راستا به واحدها اعلام شده که مصرف برق خود را به ۱۰ درصد دیماند قراردادی کاهش دهند که این میزان برای نگه داشتن سیستم‌های حیاتی و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به ماشین‌آلات کافی است.

احرامیان بیان کرد: اکنون این مسئولان فعلی هستند که به دلیل وضعیت پیش آمده مواخذه می‌شوند، اما واقعیت این است که برای صنعتی مانند برق، آنچه که در سال‌های گذشته کاشته‌ایم، درو می‌کنیم. ریشه مشکلات در صنعت برق، رفتارهایی است که حدود ۱۵ سال قبل با کلید واژه تثبیت قیمت‌ها عجین شد.

وی ادامه داد: اکنون باید این افراد و کسانی که با افتخار در مجلس هفتم اعلام می‌کردند قیمت‌ها را تثبیت کرده و اجازه نداده‌اند، قیمت حامل‌های انرژی مانند برق گران شود، مورد مواخذه قرار گیرند.

نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد در پایان خاطرنشان کرد: البته مسئولان فعلی نیز باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند اما اگر حلقه‌های زنجیر بازخواست تصمیم‌گیران به درستی به یکدیگر متصل شود، شاید در آینده کمتر دچار این مشکلات شویم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.