دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
قطعی برق ویرانگر تولیدات فولادی
30 مرداد 1400 - 15:26
شناسه : 16436
روند تولید چهار ماهه شمش فولاد و محصولات فولادی برای نخستین بار در طول سال‌های اخیر به دلیل قطعی برق کاهشی شد. در همین راستا آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین ماه تا پایان تیرماه 1400، ۹ میلیون و ۵۷۵ هزار تن شمش فولاد اعم از بلوم، بیلت و اسلب تولید شد که در مقایسه با رقم تولید شده در مدت مشابه سال گذشته به میزان ۱۰ میلیون و ۲۵ هزار تن، ۴‌ درصد کاهش را تجربه کرد.
ارسال توسط : منبع : دنیای اقتصاد
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طی چهار ماه نخست امسال، ۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تن انواع محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، انواع ورق، ناودانی، نبشی و .. تولید شد، اما رقم تولیدی مدت مشابه سال گذشته که به میزان ۶ میلیون و ۸۶۴ هزار تن بود که نشان از کاهش ۶‌ درصدی میزان تولید این محصولات دارد.

میزان تولید شمش فولادی توسط شرکت‌های بزرگ

در این میان، میزان تولید شرکت‌های بزرگ «در بخش اسلب» شامل گروه فولادمبارکه با سه میلیون و ۱۹۵هزار و ۹۶۷‌هزار تن و فولاد خوزستان ۵۵۷‌ هزار و ۴۸۱‌ تن، «در بخش بیلت» فولاد خراسان ۳۴۱‌ هزار و ۶۲ تن، فولاد خوزستان ۳۲۹‌ هزار و ۲۵۹ تن، ذوب‌آهن اصفهان ۳۱۸‌ هزار و ۸۰۱ تن و گروه ملی صنعتی فولاد  ۴۱‌هزار و ۲۷۰ تن و «در بخش بلوم» ذوب‌آهن اصفهان ۴۵۳‌ هزار و ۲۷۳ تن، فولاد خوزستان ۱۸۶‌ هزار و ۷۵۹ تن و فولاد آلیاژی ایران ۱۵۷‌ هزار و ۳۵۴ تن بود.

گفتنی است، در بخش محصولات فولادی، طی چهار ماهه اخیر، شرکت ذوب‌آهن اصفهان ۲۲۰‌ هزار و ۳۳۳ تن تیرآهن، ۱۵۰ ‌هزار و ۹۱۹ تن کلاف، ۱۹‌ هزار و ۶۸۰ تن ریل و دو هزار و ۷۶۲ تن سایر محصولات، فولاد خراسان ۲۰۹ ‌هزار و ۴۷۰ تن میلگرد، فولاد آذربایجان ۱۳۶‌ هزار و ۲۹۳ تن میلگرد و فولاد آلیاژی ایران ۹۵‌ هزار و یک تن میلگرد و ۳۰ ‌هزار و ۵۰۶ تن سایر محصولات و گروه ملی صنعتی فولاد ۱۴ ‌هزار و ۷۵۲ تن تیرآهن تولید کردند. در بخش ورق گرم نیز در مدت مذکور، یک ‌میلیون و ۷۷۷‌ هزار و ۱۶۱ تن توسط فولادمبارکه، ۲۷۵‌ هزار و ۱۸۷ تن فولاد سبا و ۲۵۵ ‌هزار و ۲۹۴ تن توسط فولاد اکسین تولید شد. همچنین شرکت فولادمبارکه توانست ۵۴۲‌ هزار و ۸۶۳ تن ورق سرد تولید کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.