شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
قطعی گاز فعالیت کارخانه پارس فولاد سبزوار  را متوقف کرد
14 دی 1401 - 16:23
شناسه : 32385
فرماندار جوین خبر داد علی سامقانی، فرماندار جوین گفت: فعالیت فرآوری در کارخانه پارس فولاد سبزوار به دلیل قطع گاز متوقف شده است که پس از یک بازه زمانی، دوباره فعالیت این واحد صنعتی از سرگرفته می‌شود. وی افزود: این کارخانه یکی از طرح‌های بزرگ فولادی کشور است که سالانه افزون بر ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌کند.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری تجارت، معدن و فولاد
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، علی سامقانی اظهار داشت: بر مبنای تفاهم‌نامه اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز مقرر شده است، گاز سه واحد فولادی استان شامل فولاد خراسان، سنگان و جوین (سبزوار) طی بازه زمانی مشخصی قطع شود.

وی افزود: سال‌های گذشته جریان گاز این واحدهای تولیدی فولاد به یک‌‌باره قطع می‌شد اما امسال برنامه نوبت‌بندی اجرا شده است که گاز این صنایع در برخی ماه‌های سرد سال به منظور تأمین گاز حوزه شهری و بخش خانگی، قطع شود.

فرماندار جوین گفت: با توجه به مصرف زیاد گاز در بخش صنایع فولاد و از سویی اولویت داشتن تأمین گاز بخش خانگی در ماه‌های سرد سال، گاز برخی واحدهای تولیدی قطع می‌شود.

سامقانی افزود: انتظار می‌رفت برای هم‌اندیشی بیشتر از مدیران کارخانه پارس فولاد نیز در نشست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز، که با محوریت موضوع بررسی قطع گاز واحدهای تولیدی برگزار شده بود، دعوت به عمل می‌آمد.

شهرستان جوین با بهره‌مندی از کارخانه پارس فولاد، شرکت ماشین‌های الکتریکی و کارخانه اسیدسیتریک یکی از قطب‌های صنعتی خراسان رضوی به شمار می‌رود و کارخانه پارس فولاد سبزوار، مستقر در جوین یکی از طرح‌های بزرگ فولادی کشور است که سالانه افزون بر ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌کند.

“نقاب” مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در ۳۱۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.