پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
قیمت‌ها در بازار فولاد متعادل شده است
24 آذر 1399 - 7:57
شناسه : 3268
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که با اجرایی شدن شیوه نامه فولاد، از دو هفته پیش تاکنون قیمت فولاد و محصولات فولادی در کشور متعادل شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایرنا، «علیرضا رزم حسینی» امروز (دوشنبه) در حاشیه جلسه کمیسیون های مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس در این جلسه از وزارت صنعت انتظار داشتند که در اجرای این شیوه نامه نظارت بیشتر و قطعیت به خرج دهد.
وی بیان داشت: سیاست کلی وزارتخانه و دولت نیز این بوده که محصولات فولادی به طور کامل در بورس عرضه شود و از آنجایی که با مازاد تولید در کشور مواجهیم، قیمت ها به تدریج متعادل خواهد شد.
رزم حسینی ادامه داد: برخی نمایندگان نیز در حوزه های انتخابی خود با مشکلاتی در معادن مواجه بودند که جوب قانع کننده ای به آنان دادیم و دیگر نمایندگانی که قانع نشدند نیز مقرر شد معاونان وزارت صنعت با بازدید میدانی از نزدیک به رفع مشکلات بپردازند.
 دولت با ابلاغ شیوه نامه ساماندهی بازار فولاد به دنبال عدالت در توزیع مواد اولیه و بهبود وضعیت تولید در زنجیره تولیدات صنعتی از جمله صنایع فلزی است.
پیشتر «خداداد غریب پور» رییس پیشین هیات عامل ایمیدرو گفت: براساس شیوه نامه جدید، دولت قبول کرده که قیمت بر مبنای رقابت در بورس کالا کشف و تعیین شود و بدین ترتیب، روند قیمت گذاری کاملا رقابتی خواهد شد.
جمهوری اسلامی اکنون دهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود.
پیش بینی شده تا پایان امسال میزان تولید فولاد دست کم به ۳۰ میلیون تن برسد. انتظار می رود در افق ۱۴۰۴ هم به ظرفیت ۵۵ میلیون تن دست یابیم که اکنون نزدیک به ۴۰ میلیون تن است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.