دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
قیمت بنزین در آمریکا رکورد زد
10 خرداد 1401 - 19:44
شناسه : 28583
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت بنزین در آمریکا طی چند هفته گذشته تقریبا هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد و هم‌اکنون با آغاز فصل تعطیلات در این کشور، به اوج ۴ دلار و ۶۱ سنت رسیده است.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت بنزین آمریکا در تعطیلات روز بزرگداشت کشته ‌شدگان جنگی این کشور به بالاترین رقم رسید. این تعطیلات آغاز فصل اوج رانندگی در آمریکا است. متوسط قیمت بنزین این کشور از ۴ دلار و ۶۱ سنت به ازای هر گالن بالاتر رفته‌ است.

انجمن اتومبیل آمریکا متوسط قیمت بنزین معمولی این کشور را طی روز گذشته ۴ دلار و ۶۱ سنت اعلام کرد؛ یعنی بالاتر از چهار دلار و ۵۹ سنت هفته گذشته و چهار دلار و ۱۷ سنت ماه گذشته. متوسط قیمت بنزین آمریکا برای همین فصل طی سال گذشته میلادی سه دلار و ۴ سنت بود. قیمت بنزین در آمریکا طی چند هفته گذشته تقریبا هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد و فشار بیشتری بر دولت بایدن برای مهار آن وارد می‌کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز جمعه ۶ خرداد ماه، اعلام کرد: قیمت بنزین این کشور در آستانه تعطیلات به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته یعنی متوسط چهار دلار و ۵۹ سنت به ازای هر گالن رسید. طبق گزارش این اداره، قیمت بالای نفت خام، تاثیر حمله روسیه به اوکراین بر بازار نفت و سوخت و پیشی گرفتن تقاضای بنزین برای آمریکا از تولید آن، عوامل اصلی رکوردشکنی قیمت بنزین برشمرده شد اما نشانه‌هایی از کاهش تقاضا درنتیجه‌ بالا رفتن قیمت بنزین وجود دارد.

شایان ذکر است که اطلاعات نشان می‌دهند تقاضای بنزین آمریکا در هفته گذشته ۰.۵ درصد نسبت‌ به هفته قبل ‌از آن افزایش‌ یافته و ۱.۲ درصد بالاتر از متوسط یک ماه گذشته بوده‌ است. این آمار با توجه به آغاز فصل تعطیلات نسبتا ضعیف است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.