سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
قیمت طلا ثابت شد
27 اردیبهشت 1401 - 11:44
شناسه : 27873
قیمت طلا امروز سه‌شنبه 27 اردیبهشت ماه، ثابت بود؛ زیرا کاهش ارزش دلار از تقاضا برای شمش با قیمت دلار حمایت کرد. اگرچه قدرت این فلز تا حدی با بهبود بازدهی خزانه‌داری آمریکا جبران شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا با ۳.۸ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۲۷ دلار و ۷۰ سنت  و در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد رشد، به یک هزار و ۸۲۸ دلار و ۷۰ سنت رسید. شاخص دلار برای دومین جلسه متوالی کاهش پیدا کرد و هفته گذشته به بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته دست یافت. پس از آن که داده‌های ضعیف اقتصادی از چین، نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز کاهش رشد جهانی را بیش از پیش برجسته کرد، اقتصاد جهانی در کانون توجه قرار گرفت. دلار ضعیف‌تر، طلا را برای خریداران با ارزهای دیگر جذاب‌تر می‌کند و با این حال، بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌ متحده، افزایش یافت و تقاضا برای طلای بدون بهره را محدود کرد.

شایان ذکر است که قیمت طلا در روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، پس از آن که در اوایل روز به پایین‌ترین حد طی سه ماه و نیم سقوط کرد، اندکی افزایش یافت؛ زیرا کاهش بازدهی خزانه‌داری باعث افزایش قیمت‌ها شد. هر اونس نقره با قیمت ۲۱ دلار و ۵۹ سنت ثابت بود و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۴۶ دلار و ۸۵ سنت رسید، در حالی که پالادیم ۰.۴ درصد کاهش یافت و  رو هزار و ۱۸ دلار و ۱۵ سنت را ثبت کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.