چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023 ساعت ×
قیمت طلا در مسیر صعود حرکت خواهد کرد
22 آبان 1400 - 11:28
شناسه : 20410
براساس گزارش‌های منتشر شده، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران خُرد در پی ثبت بهترین عملکرد هفتگی طلا طی 6 ماه گذشته، به میزان چشمگیری نسبت به افزایش قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری خوش‌بین شدند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت طلا هفته گذشته روند نزولی خود را معکوس کرد و تحت تاثیر نگرانی‌های تورمی که پس از انتشار شاخص قیمت مصرفی آمریکا ایجاد شد، به بالاترین حد پنج ماه اخیر صعود کرد. شاخص قیمت مصرفی آمریکا بر مبنای سالانه ۶.۲ درصد افزایش داشت که بزرگ‌ترین رشد در بیش از ۳۰ سال اخیر بود.

فیلیپ استرایبل استراتژیست ارشد شرکت بلو لاین فیوچرز، اظهار داشت: سرمایه‌گذاران زیادی منتظر این اتفاق بودند. طلا دقیقا مسیری را پیمود که قرار بود انجام دهد و از سرمایه‌گذاران در برابر تورم رو به رشد حمایت کرد.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا طلا برای هفتمین روز متوالی افزایش یافت و با چهار دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در یک هزار و ۸۶۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۸ درصد افزایش ثبت کرد که دومین رشد هفتگی متوالی بود

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۱۵ نفر معادل ۸۳ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۱ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند. یک نفر معادل ۶ درصد نیز نظر خنثی داشت.

در این بین، مجموعا یک هزار و ۱۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز رای دادند که از میان آن‌ها ۷۲۲ نفر معادل ۷۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۶۵ نفر معادل ۱۶ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۳۱ نفر معادل ۱۳ درصد نظر خنثی داشتند.

خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران خُرد به بالاترین حد از اوایل ماه مه رسید و میزان مشارکت آن‌ها در نظرسنجی نیز بالاترین تعداد در یک ماه گذشته بود. لذا نه تنها با ادامه افزایش تورم، طلا با تجدید علاقه سرمایه‌گذاران روبه‌رو شد بلکه بعضی از تحلیلگران اظهار کردند این نگرانی که بانک مرکزی آمریکا کنترل تورم را از دست خواهد داد، همچنان از قیمت‌ها پشتیبانی می‌کند.

کالین سیژینسکی استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA، گفت: انتظار دارد قیمت طلا بالاتر برود، زیرا شکسته شدن سطح یک هزار و ۸۳۵ دلار حرکت قابل توجهی بوده است. صعود قیمت نقره و پلاتین هم روند صعودی جدید طلا را تحکیم خواهد کرد. چشم‌انداز تورم رو به رشد که باعث صعود هفته گذشته این فلز ارزشمند شد، ممکن است هفته جاری که کانادا و انگلیس آمار تورم را منتشر خواهند کرد، ادامه پیدا کند.

جیم ویکاف تحلیلگر فنی ارشد کیتکو، گفت: به افزایش قیمت طلا خوش‌بین است. لذا طلا در یک روند صعودی پنج هفته‌ای قرار دارد و مقاومت بعدی در سطح یک هزار و ۹۰۰ دلار دیده می‌شود.

آدام بوتون استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو بیان کرد: انتظار دارد قیمت طلا بالاتر برود، زیرا فضا در بازار معاملات آتی پس از صعود اخیر قیمت، بهبود پیدا کرده است. با این حال همه تحلیلگران به افزایش قیمت طلا در آینده نزدیک خوش‌بین نبودند.

اوله هانسن مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک، عنوان کرد: انتظار دارد پیش از اینکه سرمایه‌گذاران یک بار دیگر تلاش کنند قیمت را به سمت یک هزار و ۹۰۰ دلار ببرند، طلا به یک هزار و ۸۳۰ دلار عقب‌نشینی کند.

مارک چندلر مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه طلا حرکت تاثیرگذاری داشته است، اما این فلز ارزشمند می‌تواند در برابر موانع مربوط به رشد بازده اوراق قرضه و دلار قوی‌تر ایستادگی کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.