دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
قیمت طلا سقوط کرد
18 مرداد 1400 - 11:59
شناسه : 15918
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه در پی نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره در آمریکا ۴.۴ درصد ریزش کرد و به پایین‌ترین حد در بیش از چهار ماه گذشته رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری بخشی از ریزشی که در ساعات اولیه معاملات داشت را جبران کرد و با ۱.۴ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۳۸ دلار و ۵۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در ساعات اولیه تا مرز یک هزار و ۶۸۴ دلار و ۳۷ سنت عقب‌نشینی کرده بود که پایین‌ترین قیمت از ۳۱ ماه مارس بود. علاوه بر این در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۴ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۳۹ دلار رسیده است.

جفری هالی تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، اظهار داشت: متاسفانه طلا موفق نشد مجدد به سطح یک هزار و ۷۵۰ دلار برگردد و دورنمای قیمت این فلز ارزشمند در حال حاضر نزولی مانده است. آمار اشتغال غیرکشاورزی روز جمعه و لایحه زیرساخت آمریکا در هفته جاری احتمال تعدیل برنامه محرک مالی بانک مرکزی آمریکا را قوت بخشیده‌اند.

آماری که روز جمعه از سوی وزارت کار آمریکا منتشر شد، نشان داد کارفرمایان آمریکایی در ماه ژوییه بیشترین استخدام را در حدود یک سال اخیر داشته‌اند و رشد دستمزدها ادامه پیدا کرده است. آمار اخیر احتمال تعدیل زودتر از موعد تدابیر محرک مالی به اجرا درآمده در دوران پاندمی را نیز تقویت کرد. این آمار باعث رشد بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا شد و به جذابیت طلا به عنوان دارایی امن لطمه زد.

بر اساس گزارش رویترز، ذخیره طلای ناس پی دی آر گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، از ۱۰ هزار و ۲۷.۶۱ تن در روز دوشنبه به ۱۰ هزار و ۲۵.۲۸ تن در روز جمعه کاهش یافت.

شایان ذکر است که در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری در ابتدای معاملات با ۷.۵ درصد سقوط به ۲۲ دلار و ۵۰ سنت رسید که پایین‌ترین قیمت در بیش از هشت ماه گذشته بود و منجر به کاهش ۱٫۹ درصدی این فلز شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.