سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
قیمت طلا عقب‌گرد کرد
14 دی 1400 - 16:00
شناسه : 22647
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت اونس طلا پس از ریزش بیش از ۲۸ دلار که شب گذشته متحمل شد، در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی اندکی بهبود یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۰۴ دلار و ۴۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه تا سطح یک هزار و ۸۳۱ دلار و ۶۲ سنت صعود کرد، اما روند معاملات معکوس شد و با ۱.۵ درصد کاهش بسته شد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۰۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۲۸ دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۶ درصد کاهش یافت و در یک هزار و ۸۰۰ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.

به گفته ایلیا اسپیواک استراتژیست ارزی دیلی فارکس، اظهار داشت: هنگامی که شما رشد بازده اوراق قرضه را مشاهده می‌کنید که جذابیت ضد تورمی یک دارایی را تحلیل می‌برد، عجیب نیست که ضعیف‌تر شدن طلا را ببینید. انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره اواخر سال ۲۰۲۱ رشد کرد، اما نگرانی‌های تورمی رشد سریع‌تری داشتند. بنابراین نرخ‌های بهره واقعی پایین می‌مانند و به جذابیت طلا به عنوان پناهگاه امن دارایی در برابر تورم کمک خواهد کرد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روز دوشنبه به بالاترین حد در ۶ هفته گذشته صعود کرد و سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی مدت کوتاهی پس از تعدیل کامل برنامه خرید اوراق قرضه، نرخ‌های بهره را در ماه مارس افزایش دهد. بازده بالاتر هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، واریانت اُمیکرون ویروس کرونا مسری‌تر از واریانت‌های پیشین به نظر می‌رسد، اما اطلاعات نشان می‌دهد بیماری‌زایی کمتری نسبت به دلتا دارد که باعث شده بود کشورها تدابیر پیشگیرانه سختی را به اجرا بگذارند. با وجود اینکه تزریق دوز سوم واکسن برای کودکان در آمریکا تایید شده است، شماری از کسب و کارها شامل بانک‌های بزرگ آمریکایی کارکنانشان را تشویق کرده‌اند در چند هفته نخست سال به دورکاری از خانه بپردازند.

وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد که اونس طلا ممکن است در حدود حمایتی که در سطح یک هزار و ۸۰۱ دلار قرار دارد، تثبیت شود و مقاومت در سطح یک هزار و ۸۱۵ دلار را تست کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۷۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۹۵۶ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و یک هزار و ۸۴۷ دلار و ۶۹ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.