سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
لازمه پیشرفت آموزش و تربیت نیروی انسانی است
18 اسفند 1400 - 9:34
شناسه : 25565
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر آموزش و تربیت نیروی انسانی در کشور، گفت: با توجه به سرعت گسترش علم در دنیا، تغییر پرورش و آموزش نیروی انسانی در کشور باید در برنامه‌های جدیدی مدنظر باشد.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پنل تخصصی  بررسی استراتژی کلان کشور در معادن و صنایع معدنی در چهارمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاه به تولید و بازار، اظهار داشت: دومین نکته برنامه‌ریزی است که باید همسو با اقتصاد بین‌المللی تغییر کند.

وی افزود: سومین نکته ساختار مناسب است که در بخش صنایع معدنی نیازمند ساختار جدیدی هستیم؛ چراکه هوشمندسازی در این بخش انجام نشده است. البته تامین مالی و اجرای ساختارمند برنامه‌ها با توجه منابع مالی از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود. علاوه بر این چگونگی بهره‌برداری از منابع مالی باید مشخص شود و همچنین استفاده از ابزار‌ها و تجهیزات نوین تحقیقاتی نیز باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، گفت: بنابراین باید نرم‌افزار‌های روز دنیا برای تغییر طراحی مورد استفاده قرار گیرد تا در آینده امکان رقابت فراهم شود. اگر در برنامه‌ها تغییری نداشته باشیم درآمد ثابت اما هزینه‌ها در حال افزایش خواهد بود و سود دچار تنش می‌شود که نیازمند برنامه مناسب است.

سعد محمدی در پایان با اشاره به نیاز، تغییر سیلابس‌های دانشگاهی در کشور در بخش صنایع و معادن، خاطرنشان کرد: تغییر و بازنگری در آموزش رشته‌های معدنی و به روزشدن در دانشگاه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد تا در آینده حرفی برای گفتن در این حوزه داشته باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.