یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
لزوم بهره‌مندی از توانمندی‌های استان در زمینه معادن
12 مرداد 1402 - 10:37
شناسه : 35310
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: استفاده از ظرفیت‌های بالقوه معادن یکی از توانمندی‌های مهم در راستای توسعه استان است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، بختیار خلیقی روز چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه در ادامه بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای صنعتی و تولیدی استان در راستای تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید»، از معادن شاخص و صنایع معدنی شهرستان بیجار بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی معدنی کیمیا معادن سپاهان در بیجار، بیان کرد: پهنه‌های معدنی و محدوده‌های اکتشافی از مهم‌ترین ظرفیت توسعه اقتصادی استان هستند. در حال حاضر واحدهای شرکت صنایع معدنی صبانور و شرکت صنایع معدنی کیمیا معادن سپاهان در شهرستان بیجار در زمینه تولید کنسانتره آهن هر کدام با ظرفیت تولید یک میلیون تن در سال، در حال فعالیت هستند که فاز دوم هر یک از این شرکت‌ها در زمینه تولید گندله در حال اجراست.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: شرکت صبا امید غرب خاورمیانه بیجار ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت اتمام عملیات احداث این واحد تولیدی، علاوه بر اشتغال ۲۲۰ نفر به طور مستقیم، زمینه اشتغال یک هزار و ۱۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود.

خلیقی در حاشیه بازدید از معادن سنگ‌آهن و دو واحد تولید کنسانتره در شهرستان بیجار نیز یادآور شد: محدوده‌های معدنی مورد درخواست شرکت صبانور کردستان، ۴۹ هکتار در قالب سه محدوده و شرکت کیمیا معادن سپاهان نیز ۲۵ هکتار برای بهره‌برداری است. این محدوده‌ها در داخل پروانه بهره‌برداری واحدهای مذکور درج شده است که با مساعدت اداره کل منابع طبیعی استان این موضوع نهادینه و موانع برای سرمایه‌گذاران برطرف خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.