جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
لزوم تدوین دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری
22 شهریور 1400 - 12:27
شناسه : 17669
طرح تدوین دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری از سوی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران واگذار شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدعلی دهقان دهنوی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به محسن خدابخش، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران، خواستار تهیه دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری ظرف مدت دو ماه، پس از اخذ نظرات صاحب‌نظران بازار سرمایه شد. همچنین بر ضرورت تسهیل و نیز مهلت کافی فرایند احراز هویت سجامی سهامداران به‌ویژه اشخاص مقیم خارج از کشور تاکید کرد. در ادامه متن کامل این نامه را می‌خوانید:

در راستای رشد و توسعه بازار سرمایه، نیازمندی به ایجاد شرکت‌های سپرده‌گذاری جدید و شکل‌گیری رقابت در این حوزه، ضروری است ظرف مدت دو ماه از تاریخ این نامه، دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری را پس از اخذ نظرات صاحب‌نظران فعال در بازار سرمایه تهیه و به‌منظور طرح در هییت‌مدیره آماده کنید.

همچنین با توجه به نگرانی‌هایی که در خصوص زمان‌بندی احراز هویت سجامی برای برخی از سهامداران به‌ویژه اشخاص مقیم خارج از کشور ایجاد شده است، ضمن تاکید بر لزوم احراز هویت همه فعالان بازار لازم است بر فرایند اجرایی به نحوی نظارت کنید که اولا روش احراز هویت اینترنتی تا حد امکان تسهیل و ساده‎‌سازی شود. ثانیا مهلت کافی برای احراز هویت داده شود. همچنین امکان‌پذیری احراز هویت توسط کارگزاران به‌صورت مستقل نیز مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.