شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 6 July , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
لزوم تسریع در تولید کاتد مس سونگون
09 آذر 1400 - 9:05
شناسه : 21128
استاندار آذربایجان شرقی بر تسریع در پروژه تولید کاتد مس در مجتمع سونگون برای پایان خام‌فروشی در کنار رعایت ملاحظات زیست‌محیطی و احیای جنگل‌های ارسباران توسط این مجتمع تاکید کرد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از پروژه‌های توسعه مجتمع مس سونگون، اظهار داشت: این مجتمع برای استان بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص به سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های توسعه این مجتمع تاکید داریم.

وی افزود: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی و تحقق مطالبه مردم مبنی بر بهره‌مندی استان از ظرفیت این معدن، طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان در بخش‌های کاتد و تغلیظ آغاز شده و اجرای پروژه بسیار مهم تولید کاتد مس توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در دستور کار است.

استاندار آذربایجان شرقی دو محور اشتغال جوانان و رشد اقتصادی را برای استان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در این راستا هماهنگی‌های مطلوبی با استان دارد که امیدواریم با اتمام طرح‌های توسعه در دست اجرا، این مهم تحقق یابد.

خرم بهره‌گیری از ظرفیت جوانان خوش‌فکر و نخبگان را برای ادامه حیات اقتصادی مجتمع مس سونگون بسیار مهم ارزیابی و بیان کرد: مجموعه‌های فنی و مهندسی در چنین بنگاه‌های اقتصادی نقش مهم و کلیدی ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت معدن مس سونگون ورزقان به عنوان یک معدن استراتژیک در سطح جهانی، اظهار داشت: رعایت مسائل زیست‌محیطی، به حداقل رساندن دخل و تصرف در شرایط منطقه و نیز حفظ و احیای مراتع و مناطق جنگلی به عنوان یک اصل مهم باید از سوی مجتمع مس سونگون و شرکت ملی صنایع مس ایران مورد توجه قرار گیرد.

تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن کاتد در برنامه مس سونگون

سردار سیدحسین هوش‌السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) نیز در این بازدید، از انتقال تکنولوژی فراوری مس به این مجتمع خبر داد و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه، سالانه یکصد هزار تن مس کاتدی در مجتمع مس سونگون تولید می‌شود که قابلیت افزایش تا ۲۰۰ هزار تن را نیز خواهد داشت.

وی در پایان جایگاه بی‌بدیل صنایع معدنی در اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های مس سونگون، در این راستا بوده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.