شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
لزوم تسریع در روند پروژه گندله‌سازی صباامید
17 مهر 1400 - 15:37
شناسه : 18874
شرکت صبا امید غرب خاورمیانه در راستای اجرای طرح‌های صنعتی خود، یک واحد گندله‌سازی به ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن در حوزه جغرافیایی شهرستان بیجار ایجاد کرده است که هدف از اجرای آن، پاسخگویی به بخشی از نیازهای داخلی کشور و صرفه‌جویی ارزی به دلیل کاهش واردات محصول و ایجاد اشتغال، آبادانی و توسعه پایدار منطقه و همچنین صادرات محصول با توجه به تقاضای جهانی است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سعید صادقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جریان بازدید از پروژه گندله‌سازی فولاد تکنیک، اظهار داشت: احداث پلنت ۹۰۰ هزارتنی گندله سنگ‌آهن در بیجار کردستان یکی از پروژه‌های مهم گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات که توسط شرکت صباامید غرب خاورمیانه در حال انجام است.

وی افزود: ۷۰ درصد سهام صباامید غرب خاورمیانه متعلق به شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور و ۳۰ درصد در اختیار شرکت پروژه محور تجلی توسعه معادن و فلزات است. پس از مناقصه عمومی که اوایل امسال برگزار شد، شرکت فولاد تکنیک به عنوان پیمانکار داخلی برنده مناقصه شد و کار خود را آغاز کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به اقلیم منطقه بیجار، گفت: ضروری است که در زمان مناسب آب و هوایی از حداکثر توان استفاده شود. همچنین بایستی نظارت کامل برای اجرای این پروژه وجود داشته باشد که بازدیدهای مستمر در دستور کار شرکت صباامید غرب خاورمیانه و دستگاه‌ نظارتی این شرکت و مشاوران قرار گرفت و در این راستا نظارت بسیار خوبی از طریق هلدینگ «ومعادن» و به ویژه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت بر امور شرکت‌ها در حال انجام است.

صادقی در خصوص بازدید از این پروژه، بیان کرد: ضرورت داشت تا از سایت اسکله‌سازی فولاد تکنیک بازدید شود که در جریان آن، مراحل مختلف ساخت تجهیزات گندله‌سازی را از نزدیک بررسی و تسریع در روند پروژه مورد تاکید قرار گرفت. علاوه بر این مدیرعامل فولاد تکنیک طی دستوری خواستار تسریع در کار شد و اعلام کرد که هر نوع تجهیزات و نیروی انسانی که مورد نیاز است را مهیا کنند تا کار با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند. اجرای به موقع و سریع پروژه‌ها، در کاربردی بودن طرح ها بسیار موثر است.

گفتنی است؛ بر اساس برنامه توسعه صنعت فولاد و رسیدن به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام در سال ۱۴۰۴، به ۷۸ میلیون تن گندله نیاز است که با توجه به ظرفیت‌های موجود و طرح‌های در دست احداث، حداکثر ظرفیت گندله کشور در سال ۱۴۰۴ حدود ۷۵.۵ میلیون تن است؛ لذا ایجاد واحدهای جدید گندله‌سازی بسیار توجیه‌پذیر است و شرکت صبا امید غرب خاورمیانه به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات نیز در اجرای طرح‌های صنعتی خود، یک واحد گندله‌سازی به ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن در حوزه جغرافیایی شهرستان بیجار ایجاد کرده است.

همچنین پیش‌بینی‌ شده ماده اولیه گندله، یعنی کنسانتره، از خطوط فراوری سنگ‌آهن معادن زیرمجموعه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور تامین می‌شود. هدف از اجرای این طرح پاسخگویی به بخشی از نیازهای داخلی کشور و صرفه‌جویی ارزی از طریق کاهش واردات محصول و ایجاد اشتغال، آبادانی و توسعه پایدار منطقه و همچنین صادرات محصول با توجه به تقاضای جهانی است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.