چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
لزوم تسریع در گازرسانی به صنایع کشور
07 خرداد 1401 - 18:03
شناسه : 28456
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: عملیات گازرسانی به صنایع، با هدف رونق تولید و اشتغال‌زایی به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مجید چگنی معاون وزیر نفت در امور گاز، در نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که به میزبانی شرکت گاز استان فارس برگزار شد، بر اهتمام ویژه برای اجرایی‌سازی دستورات رهبری در تبیین شعار سال تاکید کرد.

وی به نگاه ویژه دولت به مناطق محروم اشاره کرد و افزود: با حمایت‌های رییس‌جمهوری و دستور مساعد وزیر نفت، برخی محدودیت‌هایی که پیرامون سرانه خانوار وجود داشت، برداشته شده است که این موضوع، زمینه‌ساز گشایش‌های مطلوبی در عرصه تسریع گازرسانی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، بهره‌مندی ۹۹ درصدی شهرها و ۹۲ درصدی روستاهای استان فارس از گاز طبیعی را گامی بلند برای محرومیت‌زدایی، گسترش عدالت‌محور زیرساخت‌ها و خدمت‌رسانی به مردم دانست و بیان کرد: وضع گازرسانی در فارس با تلاش‌هایی که در این زمینه انجام شده، نسبت به بسیاری از استان‌ها مطلوب‌تر است.

چگنی ادامه ‌داد: عملیات گازرسانی به صنایع، هم‌سو با اجرایی‌سازی شعار سال مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، در دستور کار ویژه قرار گرفته و از مجموع هفت‌ هزار و ۵۵۵ مرکز صنعتی در سطح استان، پنج ‌هزار و ۸۰۱ صنعت به شبکه گاز کشور متصل شده است.

وی در پایان با اشاره به رفع محدودیت‌ها برای گازرسانی به نقاط کم جمعیت، خاطرنشان کرد: با این راهکار می‌توان گامی بلند برای محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه زیرساخت‌ها برداشت.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.