دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
لزوم تنسیق صادرات محصولات فولادی
02 شهریور 1400 - 9:14
شناسه : 16571
مدیرکل دفتر صنایع معدنی طی نامه‌ای خطاب به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات، ضمن ارائه لیست واحدهای مجاز به صادرات محصولات مقاطع طویل فولادی، خواستار ساماندهی صادرات این محصولات و انجام اقدامات لازم شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیف‌الله امیری در نامه‌ای به سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات، ضمن ارائه فهرست واحدهای مجاز به صادرات محصولات  فولادی (مقاطع طویل)، پیرو دو نامه در ۲۰ اردیبشهت ماه و سوم تیرماه سال جاری، با ارائه مشخصات اعلام شده و شناسه ملی واحدهایی که کف عرضه خود را طی چهارماهه نخست امسال رعایت کرده‌اند، خواستار انجام اقدامات لازم برای فراهم آمدن امکان صادرات و ابلاغ به گمرک جمهوری اسلامی ایران شد.

وی در نامه خود تاکید کرده است که واحدهای معرفی شده به مدت سه ماه از اول شهریور ۱۴۰۰، نیازی به تایید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران (EPL) ندارند. همچنین باتوجه به تعطیلات غیرمنتظره کرونا از ۲۵ لغایت ۳۰ مردادماه، گمرکات کشور با هماهنگی این دفتر، در تاریخ‌های مذکور مجوز خروج صادر کرده است.

بر اساس لیست اعلام شده توسط مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام برای این فهرست طی مدت سه ماه از اول شهریور ماه اعتبار دارد و آن دسته از تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی که نام آن‌ها به گمرک اعلام شده است، طبق روال در این دوره سه‌ماهه نیاز به دریافت تیک صادراتی وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارند. اما در فهرست پیشین که تیرماه ۱۴۰۰ منتشر شد از ۱۰۲ واحد مجاز به صادرات مقاطع طویل فولادی نام برده شده، تنها نام ۱۸ واحد در فهرست جدید به چشم می‌خورد و براین اساس ۸۴ واحد دیگر امکان صادرات ندارند.

شایان ذکر است که محدودیت تازه‌ای برای صادرات این محصولات ایجاد شده است و دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجوز صادرات مقاطع طویل فولادی را به عرضه ۷۰ درصد از تولیدات شرکت‌ها در بورس منوط کرده و شرکت‌هایی که طی چهار ماه نخست سال جاری، کف عرضه ۷۰ درصدی در بورس کالای ایران را رعایت نکرده‌اند، از فهرست شرکت‌های مجاز به صادرات حذف شده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.