دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
لزوم شناسایی معادن طلا و مس قم
27 مهر 1400 - 16:12
شناسه : 19386
استاندار قم از برنامه‌ریزی انجام شده برای شناسایی معادن طلا، مس و آهن در استان خبر داد و گفت: تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زنجیره تولید معدن منگنز و نارچ در سطح ملی پیگیری و دنبال می‌شود.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهرام سرمست استاندار قم با تبریک هفته وحدت و تربیت بدنی، اظهار داشت: بازدیدهای امروز از برخی واحدهای تولیدی در ادامه برنامه سه‌شنبه‌های اقتصادی و تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای بررسی مسائل و مشکلات این واحدها انجام شد.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از معدن منگنز ونارچ اظهار کرد: این واحد، بزرگ‌ترین واحد معدن منگنز در ایران و بلکه خاورمیانه با ظرفیتی بسیار مناسب است که باید به کار گرفته شود.

استاندار قم با اشاره به برنامه‌های موجود برای احیای واحدهای معدنی و استفاده حداکثری از ظرفیت آن‌ها، گفت: برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان، برنامه‌هایی در بخش معدن قم در دست اقدام است که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح توسعه معدن منگنز ونارچ و همچنین فراوری محصولات آن در دیگر شهرک‌های صنعتی استان اشاره کرد.

سرمست با بیان این که ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل زنجیره تولید معدن منگنز ونارچ مصوب شده است، بیان کرد کرد: این تسهیلات در سطح ملی پیگیری می‌شود، به ویژه آن که معدن منگنز می‌تواند پشتیبانی خوبی از صنعت فولاد نیز داشته باشد.

وی با تقدیر از مدیریت معدن منگنز و نارچ برای توجه به امور فرهنگی، ورزشی، رفاهی و همچنین ایمنی کارگران این معدن یادآور شد: خوشبختانه توفیقات خوبی در زمینه ورزش کارگری در بین کارگران این معدن به دست آمده که از آن جمله می‌توان به قهرمانی تیم تنیس روی میز این واحد معدنی در مسابقات جهانی اخیر اشاره کرد.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: البته مسائل رفاهی و ایمنی کارگران معادن قم همچنان باید مورد توجه مسئولان و دست‌اندرکاران باشد. علاوه بر این شناسایی معادنی مانند طلا، مس و آهن در دستور کار مدیریت استان قرار دارد تا با تحقق این شناسایی‌ها، رونق بیشتری در فعالیت معادن استان دیده شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.