چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 7 June , 2023 ساعت ×
لزوم همکاری سازمان پدافند غیرعامل با صنعت نفت
23 آذر 1400 - 14:39
شناسه : 21797
وزیر نفت در نشست با سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن قدردانی از اقدام‌ها و همراهی‌های این سازمان، بر اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت تأکید کرد و خواستار همکاری و کمک این سازمان در بخش‌های مختلف صنعت نفت شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جواد اوجی وزیر نفت بر ضرورت تصویب قوانین به‌منظور اعمال نقش حاکمیتی بر شرکت‌های واگذارشده به بخش خصوصی برای رعایت الزام‌های پدافند غیرعامل تاکید کرد و اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت از طریق نوسازی و بازسازی تجهیزات، حفظ و نگهداشت تولید و افزایش تولید برای پایداری و تداوم خدمات‌رسانی ضروری است.

وی بر اهمیت تامین سوخت نیروگاه‌های تولید برق و کمک برای رفع چالش‌های آن با همکاری سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: خواستار کمک سازمان پدافند غیرعامل در زمینه سازمان‌دهی ساختار پدافند غیرعامل در صنعت نفت هستیم.

راه‌اندازی یک مرکز ایمنی شیمیایی واحد در صنعت نفت

غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل نیز در این نشست بر لزوم بازنگری در اعمال نقش حاکمیتی پدافند غیرعامل در صنعت نفت تأکید کرد و گفت: خلأ مرکز نظام ایمنی شیمیایی به‌طور جدی محسوس است.

وی ضمن تبیین ظهور مخاطره‌های و تهدیدهای نو به‌ویژه در صنعت، نفت، گاز و انرژی به تشریح آسیب‌پذیری و مخاطره‌های این صنعت پرداخت و ادامه داد: با راه‌اندازی یک مرکز ایمنی شیمیایی واحد در صنعت نفت می‌توان ضوابط و پروتکل‌ها در موضوع شیمیایی صنعت نفت را تدوین و اجرایی کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای در صنعت نفت خواستار رعایت الزام‌های پدافند غیرعامل در لایه فنی مهندسی، برای دستیابی به مصون‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها در ذات طراحی‌ها شد.

جلالی با بیان اینکه در برخی زیرساخت‌های واگذارشده به بخش خصوصی یا در حال ساخت توسط بخش خصوصی نسبت به رعایت الزام‌های پدافند غیرعامل کم‌توجهی شده و این موضوع زمینه افزایش آسیب‌پذیری برای این بخش از زیرساخت‌های حیاتی کشور را فراهم می‌کند، خواستار تدوین و تصویب قوانین و مقررات لازم برای تعیین نقش حاکمیتی و رعایت الزام‌های پدافند غیرعامل در بخش خصوصی شد.

وی در پایان با تبیین نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت با توجه به نوع کارکرد و فرایندهای آن بر سازمان‌دهی و تقویت ساختار پدافند غیرعامل صنعت نفت به‌منظور دستیابی به مصون‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها تاکید کرد و خواستار انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت با هدف اتخاذ سیاست‌های واحد در این موضوع شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.