پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
مبارکه با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بومی‌سازی گام برداشته است
06 بهمن 1399 - 14:28
شناسه : 5794
مدیر یک شرکت دانش‌بنیان در اصفهان گفت: فولاد مبارکه در سال‌های اخیر با حمایت حداکثری از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بومی‌سازی و ساخت تجهیزات و مواد اولیه در کشور اقدام کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رسول میدان جو با اشاره به حمایت شرکت فولاد مبارکه از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بومی‌سازی محصولات تولیدی اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان همواره با هدف رفع نیازهای فناورانه صنعت فولاد کشور کوشیده‌اند.
وی افزود: این شرکت‌ها با توجه به ساختار، چارت سازمانی و تشکیلاتی انعطاف‌پذیرند و در راستای رفع مسائل صنعت فولاد و بومی‌سازی تجهیزات وارداتی اقدام می‌کنند.
مدیرعامل شرکت مهندسی تحقیقاتی رافع اصفهان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در سال‌های اخیر با حمایت حداکثری از شرکت‌های دانش بنیان در راستای بومی‌سازی و ساخت تجهیزات و مواد اولیه در کشور اقدام کرده است، گفت: پروژه‌های متعدد فناورانه با همکاری واحد تحقیق و توسعه شرکت فولاد مبارکه به ثمر رسیده است که می‌توان به اجرای پروژه کاهش الودگی صوتی در نورد دو قفسه‌ای شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد.

پروژه کاهش آلودگی صوتی در نورد دو قفسه‌ای 

وی افزود: در پروژه کاهش آلودگی صوتی در نورد دو قفسه‌ای شرکت فولاد مبارکه سعی شده تا با توجه به مطالعات انجام شده و تهیه نقشه صوتی کارگاه مولدهای تراز بالای صدای کارگاه شناسایی و جهت کنترل تراز بالای صدای کارگاه خدمات مربوطه انجام گیرد که شامل حذف مولدهای صدا در کارگاه و تعویض نازل‌های جاروب امولشن با سیستم ایر نایف شد.
وی به دیگر پروژه فناوری توسط این شرکت دانش بنیان با فولاد مبارکه پرداخت و گفت: طراحی و اجرای پروژه اصلاح مبدل‌های حرارتی در تانک امولشن کارگاه نورد دو قفسه‌ای مجتمع فولاد مبارکه و افزایش دمای تانک امولشن وراندمان تولید در کارگاه انجام گرفت.

پوشش نانو بر روی تختال در نورد گرم
میدان جو ارایه و اجرای طرح تحقیقاتی استفاده از پوشش نانو بر روی تختال درنورد گرم و کاهش ۷۰ درصدی تشکیل بوسته در نورد گرم فولاد مبارکه را از دیگر دستاوردهای همکاری دو شرکت اعلام کرد و افزود: فعالیت و تولید ورق کورتس مورد استفاده درلاینرهای نورد دوقفسه‌ای درحال تکمیل است که این پروسه با تولیدانبوه می‌تواند به ساخت خطوط تولید و رآکتورها و خط تولید مواد شیمیایی منجر شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.