یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
مبارکه قطب پاک صنایع
17 دی 1399 - 7:23
شناسه : 4978
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم گفت: فولاد مبارکه با داشتن کوره های قوس الکتریکی در لیست صنایع پاک قرار دارد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، حجت الاسلام محمدتقی نقد علی با اشاره به اینکه صنایع بزرگ مهمترین بهره بردار پساب‌های تصفیه شده هستند، اظهار داشت: بسیاری از صنایع بزرگ اصفهان ناگزیرند تصفیه‌های تکمیلی برای امکان استفاده از پساب را به انجام برسانند تا مجوز‌های لازم از سازمان محیط زیست را دریافت کنند.
وی افزود: اقدامات بسیار خوب شرکت فولاد مبارکه در تصفیه و بازچرخانی پساب صنعتی و سرمایه گذاری شرکت سهامی ذوب آهن در جمع آوری فاضلاب شهر‌های اطراف و تولید داخلی مهم و ارزشمند است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حساسیت ویژه‌ای در عدم استفاده از سوخت مازوت در استان اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: صنایع آلاینده در استان اصفهان موظف شده اند نسبت به استفاده از فیلتر‌های الکترواستاتیک با جدیت اقدام کنند و وبیناری با استاندار و دادستان و دستگاه‌های مربوطه با این موضوع برگزار شد.
وی بیان داشت: مدیریت استان اصفهان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در عدم استفاده نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها از سوخت مازوت تاکید ویژه‌ای دارند، چرا که اصفهان کشش آلودگی را ندارد.
نقدعلی با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه با به کارگیری تکنولوژی روز از صنایع پاک استان اصفهان محسوب می‌شود، گفت: اگرچه صنایع بزرگ هم اقدامات مهمی در راستای کاهش آلودگی هوا برداشته اند، اما کافی نیست.
وی اضافه کرد: لازم است صنایع با مقید دانستن در استفاده از فیلتر‌های الکترواستاتیک، در راستای مسئولیت اجتماعی گام بردارند و از تمام شرکت‌های دانش بنیان که در زمینه تولید فیلتر‌های الکترواستاتیک بومی سازی اقدام می‌کنند حمایت خواهیم کرد.

کوره‌های الکترومغناطیس مبارکه تحولی در کاهش آلودگی هوا
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه در راستای مقابله با آلودگی هوا اقدامات ارزنده‌ای کرده است، گفت: شرکت فولاد مبارکه با داشتن کوره‌های قوس الکتریکی انرژی شیمیایی را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می‌کند و همین موضوع مانع از آلاینده زایی فولاد مبارکه شده است.
وی افزود: کوره‌های قوس الکتریکی مورد استفاده در فولاد مبارکه بومی سازی شده تا علاوه بر کارایی بیشتر محیط زیست را آلوده نکند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.