شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023 ساعت ×
مجتمع فولاد قائنات تولید آهن اسنفجی خود را ۳ برابر افزایش داد
22 دی 1401 - 10:16
شناسه : 32683
رسول احمدزاده: رسول احمدزاده، سرپرست مجتمع فولاد قائنات با اشاره به افزایش 3 برابری تولید محصول آهن اسفنجی در این واحد صنعتی گفت: درآمد حاصل از فروش این محصول حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری تجارت، معدن و فولاد
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، رسول احمدزاده، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولید آهن اسنفجی در این مجتمع صنعتی خراسان جنوبی از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با پارسال حدود ۳ برابر افزایش داشته است.

وی افزود: در ۹ ماه گذشته سال جاری ۵۱۰ هزار تن آهن اسفنجی در این مجتمع تولید شده که این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۵۴ هزارتن بوده است.

سرپرست مجتمع فولاد قائنات تصریح کرد: درآمد حاصل از فروش این محصول حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

احمدزاده یادآور شد: آهن اسفنجی تولید شده در مجتمع فولاد قائنات به واحدهای فولادسازی و ذوب‌آهن استان‌های خراسان رضوی، سمنان، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی، خوزستان، اصفهان، یزد، هرمزگان و کرمان ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تولید این مقدار آهن اسفنجی، حدود ۷۰۰ هزار تن گندله از ۳ کارخانه گندله‌سازی خواف خراسان رضوی مصرف شده است.

سرپرست مجتمع فولاد قائنات با بیان اینکه واحد فولادسازی این واحد صنعتی ۸۳ درصد پیشرفت دارد، گفت: ظرفیت مجتمع فولاد قائنات ۸۰۰ هزار تن تولید دارد و تاکنون هزار و ۲۰۰ نفر مشغول‌به‌کار هستند.

احمدزاده با اشاره به اینکه به خاطر قطعی گاز از ۲۷ آذر تولید کارخانه متوقف شده است، تاکید کرد: مشکل اصلی این مجتمع قطعی گاز در زمستان و قطعی برق در تابستان است که از وزارت نیرو و نفت خواستاریم برای تأمین نیازهای انرژی مجتمع فولاد قائنات اقدام کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.