پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
مجلس به دنبال از بین رفتن رانت فولاد در شیوه نامه جدید دولت
08 آذر 1399 - 8:04
شناسه : 2020
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد، گفت: طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در صحن علنی به تصویب خواهد رسید تا با قانون جدید، یک بار برای همیشه بازار فولاد از دست دلالان و رانت بازان مصون شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، سیدمحسن دهنوی درباره طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار گفت: پس از ورود جدی مجلس برای ساماندهی بازار آشفته فولاد و ارائه پیشنهادهای تخصصی و راهگشا، بالاخره پس از گذشت ۷ سال دولت به فکر افتاده و با تهیه «شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» شاید بتواند از فساد جلوگیری کند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس با اطلاع از نقاط قوت و ضعف این شیوه نامه، با محوریت کمیسیون صنایع و معادن حتما طرح خود را در صحن علنی به تصویب خواهد رساند تا با قانون جدید، یک بار برای همیشه بازار فولاد را از دست دلالان و رانت بازان مصون کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: با نظارت مستمر مجلس بر شفافیت فرآیند عرضه و توزیع که در شیوه نامه جدید دولت اشاره شده است، رانت های مافوق نجومی بازار فولاد و صنایع فلزی از بین خواهد رفت.
وی تصریح کرد: طرح مجلس قطعا منافع عده ای را به خطر خواهد انداخت، صداهای مخالف را دقیق گوش کنید تا ویژه خواران شناسایی شوند.
 بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار در دستورکار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و براساس آن تمامی محصولات فولادی در بورس عرضه خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.