سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
مجوز محدوده‌های اکتشافی و معادن راکد در آذربایجان غربی ابطال می‌شود
16 آذر 1399 - 7:04
شناسه : 2608
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: مجووز مربوط به محدوده های اکتشافی و معادن راکد در این استان تا پایان آذرماه جاری ابطال می شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، پریسا عابدپور روز یکشنبه افزود: مطابق دستورالعمل وزارت صنعت، معدن وتجارت، معادن و محدوده های اکتشافی استان که تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۸ غیر فعال بوده و اقدامی نسبت به فعال سازی این معادن و محدوده ها از طرف معدنکاران صورت نگرفته، از مدار اکتشافی خارج خواهدشد.
وی اضافه کرد: محدوده های گواهی کشف که مدت زمان موضوع ماده ۸ قانون معادن در آنها رعایت نشده و هم اکنون غیر فعال هستند، سه ماه پس از سلب حق اولویت کاشف برابر ماده ۸۳ آیین نامه اجرایی قانون معادن از طریق مزایده واگذار خواهند شد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: معادن غیر فعالی که در دست بهره برداران است و اقدامی از سوی بهره بردار برای فعال سازی معدن بدون دلایل موجه انجام نشده، در صورت عدم فعال سازی تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۹ موضوع برای تعیین تکلیف در خصوص این معادن در شورای معادن استان مطرح و طبق قانون اقدام خواهد شد.
عابدپور اضافه کرد: ۸۴۷ واحد فرآوری و تبدیلی مواد معدنی در بخش های مختلف شن و ماسه، کانی فلزی و غیرفلزی و طلا در سطح آذربایجان غربی فعال است.
آذربایجان غربی از وضعیت مناسبی در زمینه ذخایر معدنی برخوردار است اما هنوز تا بهره برداری مطلوب از ظرفیت های بخش معدن و صنایع معدنی راهی طولانی در پیش دارد.
محدوده آذربایجان غربی تحت پوشش سه زون از زون های بیست گانه اکتشاف سیستماتیک کشور شامل ‘ اشنویه – خوی’، ‘مریوان – مهاباد’ و شاهین دژ – ماهنشان’ قرار گرفته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.