دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
محصولات فولادی عرضه نشده در بورس «قاچاق» محسوب می‌شود
02 آذر 1399 - 6:29
شناسه : 1738
سخنگوی کمیسیون صنایع گفت: محصولات فولادی که در بورس عرضه نشود، به عنوان کالای قاچاق محسوب می شود و مجازات دارد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره قیمت فولاد از کمیسیون بیرون آمده و در نوبت صحن علنی است تا پس از بررسی به قانون تبدیل شود.

او ادامه داد: موضوع این طرح، عرضه تمام محصولات فولادی اعم از بالادستی ها و پایین دستی ها و همچنین شرکت های دولتی و خصوصی در بورس است که در نتیجه آن، کل زنجیره فولاد باید در بورس عرضه شود.

فیروزی اظهار کرد: تأمین تقاضای داخلی اولویت اول است؛ اگر این عرضه هفتگی در داخل کشور متقاضی نداشت و محصول به فروش نرفت، اجازه صادرات وجود خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: محصول مجموعه هایی که در بورس عرضه نشود را به عنوان کالای قاچاق محسوب می کنیم و در این زمینه جرم انگاری شده است، مجازات دارد و به عنوان کالای قاچاق هم ضبط می شود.

او درباره پشت پرده هایی که موجب افزایش قیمت فولاد شدند، گفت: قطعاً مجموعه هایی وجود دارند که شناسایی آن به طور خاص، وظیفه دستگاه قضایی است. مجموعه هایی بازار را از تنظیم خارج می کنند و عرضه و تقاضا را به هم می ریزند. وقتی بازار فولاد تعادل ندارد، در حالیکه تولیدش ۲ برابر تقاضاست، نشان از وجود مجموعه های تأثیرگذار در پشت موضوع است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.