دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
محصولات پایین‌دستی فولاد وارد بورس خواهند شد
18 فروردین 1400 - 12:15
شناسه : 9956
مدیر عملیات عرضه بورس کالا: مدیر عملیات عرضه بورس کالا گفت: اطلاعات محصولات پایین‌دستی فولاد تا پایان امسال به زنجیره عرضه محصولات فولادی بورس کالا ایران اضافه خواهند شد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احمد رحیمی مدیر عملیات عرضه بورس کالا از برنامه‌ریزی این بورس برای مقابله با رانت و شفافیت بیشتر عرضه محصولات فولادی خبر داد و اظهار داشت: برای اینکه این شفافیت ایجاد شود، اطلاعات از ابتدا تا انتهای عرضه محصولات فولادی به صورت شفاف در اختیار متقاضیان قرار گرفته و همه به صورت یکسان می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

وی افزود: طبق هماهنگی با دفتر ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، از سال گذشته ارائه اطلاعات عرضه‌های زنجیره‌های فولاد از سنگ‌آهن تا تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی، انجام شده و در محصولات پایین‌دستی نیز این اقدامات در حال اجرا هستند که تا پایان امسال به زنجیره عرضه محصولات فولادی بورس کالا نیز اضافه خواهند شد.

مدیر عملیات عرضه بورس کالا در پاسخ به این پرسش که آیا همه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات فولادی ملزم به عرضه محصولات در سامانه بورس هستند، گفت: این الزام در حال حاضر روی یکسری از محصولات مانند شمش فولادی، میلگرد، تیرآهن و ورق وجود دارد ولی هم‌اکنون روی زنجیره‌های قبل و بعد از تولید این محصولات این الزام وجود ندارد. بنابراین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش داریم کلیه زنجیره‌های تولید و عرضه به طور شفاف در بورس کالا ارائه شود تا هم در همه نقاط کشور و هم با تنوع بیشتر، پاسخگوی نیاز مشتریان و متقاضیان این محصولات باشیم.

رحیمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شفافیت و مقابله با رانت در عرضه محصولات فولادی، اذعان داشت: از ابتدای تاسیس بورس کالای ایران، بستری ایجاد شده تا محصولات در معرض دید عموم قرار گیرند و همه متقاضیان خرد و کلان در هر نقطه از کشور می‌توانند از طریق سایت بورس کالا، به این اطلاعات دست یابند و اقدام به خرید نمایند؛ به طوری که این دسترسی به صورت یکسان و برابر در اختیار همگان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شفافیت ارائه اطلاعات محصول، خریداران و فروشندگان، کار را برای نهادهای نظارتی آسان کرده است و تمامی زنجیره تولید و عرضه محصولات فولادی در دسترس و قابل استناد هستند. لازم به توضیح است که نمایندگان مجلس به منظور شفافیت عرضه محصولات فولادی و جلوگیری از رانت و واسطه‌گری، این موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.