یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
مساعدت شرکت ذوب‌آهن برای ساخت یک میلیون مسکن
08 مهر 1400 - 9:48
شناسه : 18467
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (متالکس۲۰۲۱ ) شنبه هفتم مهرماه با حضور عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان، رسول کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان، مهرداد اکبریان رییس انجمن تولیدکنندگان سنگ‌آهن ایران و جمعی دیگر از مسئولان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان افتتاح شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان در آیین افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، اظهار داشت: طی چند ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی و زیر نظر کمیسیون سیاست خارجی مجلس، کمیته‌ای تحت عنوان دیپلماسی اقتصادی تاسیس کردیم که بنده به عنوان رییس این کمیته با وزاری صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد، امور خارجه و… مذاکراتی را انجام دادم تا وزرای دولت، بخش دیپلماسی اقتصادی را به عنوان یک محور کلیدی در برنامه‌های خود قرار دهند.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی برای اینکه تولید بتواند در ریل پیشرفت هر چه بیشتر قرار گیرد و همچنین صادرات را به دلیل ارزآوری بالا تقویت نماییم، برنامه‌های بسیاری تعریف شده تا بتوانیم پشتیبان شایسته تولید باشیم. لذا در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم رونق تولید را به عنوان یک راهکار برای گشایش در چالش‌های مختلف کشور مدنظر قرار داده است و لذا تلاش داریم تا بالاترین سطح حمایت از تولیدکنندگان را داشته باشیم.

مقتدایی همچنین با حضور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان بیان کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تولیدکننده مقاطع ساختمانی در سطح جهان شناخته شده است. علاوه بر این در کشور نیز به عنوان صنعتی بزرگ در بخش اعظمی از بناهای کشور نمادی از این کارخانه و تلاش شبانه روزی کارکنان آن وجود دارد. در همین راستا این تولید سراسر مایه افتخار تا همیشه ماندگار است.

وی با اشاره به اینکه در طرح ساخت یک میلیون مسکن در دولت یازدهم، حساب ویژه‌ای برای ذوب‌آهن اصفهان باز کردیم، ادامه داد: این مجتمع عظیم صنعتی اعلام کرده است در ساخت مسکن پشتیبان دولت یازدهم خواهد بود، لذا این همراهی را به فال نیک گرفته و از این صنعت حمایت می‌کنیم تا به وسیله این تعامل و با تولیدات استاندار ذوب‌آهن مسیر خانه‌دار شدن هموطنان عزیز را هموارتر کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که کمیته دیپلماسی اقتصادی چه حمایتی می‌تواند از بخش صادرات ذوب‌آهن اصفهان داشته باشد؟ اذعان داشت: ذوب‌آهن اصفهان صنعتی است که بیش از نیمی از محصولات خود را صادر می‌کند و این آمار حاکی از کیفیت بالای محصولات این شرکت است و همین موضوع سبب شده مدال افتخار صادرات کشور را کسب نماید. لذا با توجه به اهمیت حفظ بازارهای صادراتی، این کمیته برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای صنایع بزرگی همچون ذوب‌آهن دارد، زیرا این مجموعه‌های ارزش‌آفرین در ارزآوری برای کشور نقش کلیدی داشته و هر یک سفیری برای ایران اسلامی در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شوند.   

سهم ۵۴ درصدی صنایع فولادی استان از صادرات

فرهاد کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، عنوان کرد: از ۶۰۲ میلیون دلار صادراتی که طی ۶ ماه گذشته صرفا از گمرکات استان اصفهان انجام گرفته است، صنایع فولادی استان سهم ۵۴ درصدی را به خود اختصاص دادند. این سهم به جز آماری است که شرکت‌های فولادی مانند ذوب‌آهن و مبارکه از بنادر شهید رجایی و سایر گمرکات مرزی کشور داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جهت حمایت از صنعت فولاد همزمان با تاسیس ذوب‌آهن اصفهان به عنوان اولین فولادساز ایران، نخستین گمرک اختصاصی کشور در این شرکت احداث شد و پس از آن فولادمبارکه به عنوان یکی دیگر از بزرگ‌ترین فولادسازان کشور گمرکی به خود اختصاصی داد. و در این راستا هر دو گمرک دارای چارت سازمانی مصوب سازمان مدیریت کشور هستند.

گفتنی است ذوب‌آهن اصفهان و همچنین شرکت مهندسی و پویش ساخت با برپایی غرفه دستاوردهای این شرکت مادر صنعتی نظیر ریل، ورق سازه‌های فولادی، آرک و… را به نمایش گذاشتند و کارشناسان این مجموعه پاسخگوی سوالات مراجعین هستند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.