سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
مسیر روبه‌رشد قیمت جهانی نفت
27 فروردین 1401 - 17:12
شناسه : 26658
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت نفت خام برنت دریای شمال امروز شنبه 27 فروردین ماه، در بازارهای جهانی از مسیر روبه‌زشد خود کنار نکشید و به ۱۱۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اواخر هفته گذشته بود که اتحادیه اروپا به طور رسمی، به دنبال ادامه‌دار بودن جنگ اوکراین نفت روسیه را تحریم کرد، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در هفته جاری به عملیات نظامی در اوکراین ادامه می‌دهد. از سوی دیگر آژانس بین‌المللی انرژی، در گزارشی اعلام کرد اعضای اوپک‌پلاس تنها ۱۰ درصد از افزایش تولیدی که ماه میلادی گذشته وعده داده بودند را عملی کرده‌اند.

در آمریکا ذخایر نفت هفته گذشته بیش از ۹ میلیون بشکه رشد کرد و بیش از یک‌سوم از این رشد به انتقال نفت از ذخایر استراتژیک به ذخایر تجاری نسبت داده شد و همزمان عمده ذخایر فراورده‌های نفتی کاهش یافت.

بر همین اساس قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز ۲۷ فروردین ماه، در بازار جهانی نسبت به آخرین قیمت‌های روز گذشته، با دو دلار و ۹۲ سنت افزایش، به ۱۱۱ دلار و ۷۰ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۲.۶۸ درصد افزایش را به خود دیده است.

همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با دو دلار و ۷۰ سنت افزایش، به ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته، ۲.۵۹ درصد کاهش را تجربه کرده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به پنج روز پیش با کاهش ۱۱.۰۶ درصد معادل ۱۱ دلار و ۱۲ سنتی روبه‌رو شده است و همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با کاهشی ۷.۸۶ درصدی معادل هشت دلار و ۱۴ سنتی و نسبت به دو ماه پیش، با افزایش ۲۶.۳۳ درصدی معادل ۲۳ دلار و ۲۸ سنتی را به خود دید.

گفتنی است، از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به پنج روز پیش، با کاهش ۱۱.۳۷ درصدی یا ۱۰ دلار و ۹۲ سنتی روبه‌رو شد. همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز گذشته با افزایش ۵.۲۱ درصدی یا ۵ و ۳۰ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۲۵.۳۵ درصدی یا ۲۱ دلار و ۶۳ سنتی تجربه کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.